Behçet Nacaroğlu Vefat Etti

Türk Sineması’nın bir döneme damgasını vuran isimlerinden, özellikle Parçala Behçet filmi ile bir motto yaratan isim Behçet Nacaroğlu 80 yaşında hayata veda etti. Bir süredir tedavi gören ve ciğerlerinden sıkıntı yaşayan efsane oyuncu Balıklı Rum Hastanesi Geriyatri servisinde tedavisine devam ediyordu.

Behçet Nacaroğlu istasy10net

Film afişlerinde adı Behçet Nacar olarak geçen ama tam adı Behçet Nacaroğlu olan usta isim 7 Nisan 1934 İstanbul doğumlu. İstanbul Erkek Sanat Enstitüsü mezunu olan ve asıl mesleği dökümcülük olan isim bir dönem taksicilik de yaptıktan sonra 60lı yılların ortasında Türk Sineması’na girişini figüranlık olarak yaptı.

173 kadar filmde rol alan, 17 dizi/filmin yapımcılığı üstlenen ve 2 tane senaryosu bulunan Nacaroğlu Türk sinemasının ilk araba patlatma sahnesini, yapımcılığını da kendisinin üstlendiği bir filmde kendisi uygulamıştır. Her ne kadar biz onu erotik film furyasında Parçala Behçet, Komando Behçet, Sev Beni Behçet filmleri ile tanısak da; başarılı oyuncu “Malkoçoğlu – Akıncılar Geliyor”, “Tarkan”, “Köroğlu” gibi Türk Sineması’nın kült filmlerinde de boy göstermiştir. Oyuncu ve yapımcı Behçet Nacaroğlu en son 1996 yılında bir filmde rol almış, ondan sonra bir daha kamera ile buluşması olmamıştır.

Ailesine sabır, kendisine Allahtan Rahmet diliyoruz.

Serkan Çakmak

Parçala Behçet istasy10net

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım