Yeni Dizi : Minority Report

Steven Spielberg’in Minority Report‘u yani “Azınlık Raporu” yakında FOX ekranlarında yayınlanmaya başlanacak. 13 yıl önce sinemada Tom Cruise ile iyi iş yapan, Philip K. Dick’in aynı isimli kısa hikayesinden sinemaya uyarlanan yapım için sonunda Spielberg ikna edilmiş.

Sonbaharda ilk gösterimi yapacak dizi için konu bir miktar dizinin ötesinde olsa da bilim kurgu sevenler için ideal bir yapım olarak göze çarpıyor. Zira ekranların bolca drama, vampir, zombi ve kriminoloji dizileri ile dolduğunu düşünürsek; izleyicinin, özellikle bilim kurgu sevenlerin bu yönde bir ihtiyacı olduğu gerçek.

Minority Report istasy10net

Dizi kadrosunda Megan Good, Laura Regan, Stark Sands, Wilmer Valderrama,  Li Jun Li,  Daniel London gibi sadece yan rollerde oynayan oyuncuların yer alması… Tecrübeli olarak sadece Tina Lifford ve Nahanni Johnstone gibi iki aktrisin olması ne denli riskli bir iş olduğunu gözler önüne seriyor.

Dizide kahinler Agatha, Dash ve Arthur’un çoçukluk hallerini de göreceğimizi… 2002’de çok hoşumuza giden o teknolojiyi daha fazla hissedeceğimizi şimdiden söyleyeyim.

Dizinin yönetmeni olarak The Royle Family, Entourage, Shameless ve hatta Game of Thrones’a bölümler çken Mark Mylod öncülük ederken; yazar koltuğunda en son Godzilla ile iyi işler yapan Max Borenstein yer alıyor.

Ve artık sizleri dizinin ilk videosu ile başbaşa bırakma zamanı…

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım