Yeni Dizi : Elementary

Bir günümüz uyarlaması da CBS kanalından geliyor bu sezon. Bir önceki yazımda Robin Hood uyarlaması “Arrow” dizisinden bahsetmiştim. Bu sefer de karşımızda “Sherlock Holmes” uyarlaması bir çalışma var : “Elementary”

Elementary dizisi ile İngiltere’nin efsane kahramanlarından Holmes, New York’a taşınıyor. Ve dizi klasik bir şekilde alışıla gelen Dr. Watson karakterinin tabusunu yıkarak karşımıza kadın olarak çıkıyor.

Sherlock Holmes karakterine Jonny Lee Miller hayat verirken; Dr. Watson rolü ile Lucy Liu ekranlara merhaba diyor.

Jonny Lee Miller 40 yaşında İngiliz bir aktör. Onu en son “Dexter“’ın geçen sezonunda “Jordan Chase” karakteri ile izlemiştik.

Lucy Liu ise elbette herkesin tanıdığı aktris… Lucky Number Slevin, Kill Bill, Cypher gibi Hollywood yapımlarından ve Southland dizisi sevenleri tarafından da ayrıca takip edilecek bir isim.

Dizide bu ikiliye Aidan Quinn, Manny Perez, Autumn Stein gibi isimler de eşlik edecek gözüküyor.

Dizinin yazar ekibinde karşımıza Rob Doherty çıkarken, yönetmenlik koltuğu Michael Cuesta’ya şu an teslim edilmiş durumda.

Daha fazla detayın yakında paylaşılacağı dizi için ön bir video CBS tarafından yayınlandı. Kamera arkası, çekim aralarında yönetmen ve oyuncuların yorumları konu sonundaki videoda mevcut.

Dizi henüz başlamadı, yakında ekranlarda olacak. Ancak “Sherlock Holmes” hayranlarının şu an çok öfkeli olduğunu söylemek gerekir. Zira Holmes İngiltere sokakları ile özdeşleşmiş 1900’lü yılların başındaki klasik ve deneysel bir kahraman. Bir diğer tepki ise Dr. Watson karakterinin kadın olması. Çünkü orjinalinde, Arthur Doyle romanlarında karakter tamamlayıcı, sakin erkek karakter olarak göze çarpıyordu.

BBC’nin Sherlock dizisinin büyük başarısı ardından Amerika’lı yapımcıların bu karakteri de hayata geçirme çabası bakalım ne gibi sonuçlar doğuracak. İzleyip, göreceğiz.

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım