Yeni Dizi : Arrow

2012-2013 sezonuna bomba gibi hazırlanan CW kanalı yine epik, fantastik ve farklı yapımlarla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. İşte o yapımlardan bir tanesi olan “Arrow“…

Comicbook karakterlerinden Green Arrow‘a bir saygı duruşu niteliğinde çekilecek dizi için kanal çarşamba gününü seçmiş gözüküyor. Robin Hood efsanesinin günümüze uyarlanmış versiyonunda kahramanımız Green Arrow; kendini okçuluk konusunda geliştirip, suçla savaşacak. Keza ne demek istediğimi konu sonunda verdiğim ilk videosundan da görebileceksiniz.

Dizinin başrolünde “Green Arrow” karakteri ile Stephen Amell yer alıyor. Oyuncuyu tanıdık bulanlara kısaca geçmişini özetlersek; Private Practice, Hung, 90210, The Vampire Diaries, Blue Mountain State gibi dizilerden anımsayacaklardır. 31 yaşındaki aktörün başrol deneyimi umarım herkesi memnun edecektir. Oyuncuya Colin Donnell, Katie Cassidy, Willa Holland, Annie Ilonzeh, Paul Blackthorne gibi isimler de eşlik edecek.

Dizinin asıl starı deneyimli oyuncu Paul Blackthorne… ER, 24, The Dresden Files, Leverage, The River gibi yapımlar rol alan deneyimli aktör, özellikle başrol oynadığı tek sezonluk The Dresden Files ile mükemmel bir iş çıkarmıştı.

Supernatural ve Gossip Girl ile daha önceden izlediğimiz Katie Cassidy erkek izleyicilerin dikkatini bu sefer çekecek gibi. Ama dizinin asıl bombası 21 yaşındaki genç oyuncu Willa Holland olacak gibi. Bir çok dizide konuk oyuncu olan genç aktrisi izleyenler Gossip Girl’den anımsayacaktır.

Dizinin yaratıcı yazar ekibinde ise çok önemli isimler var. Marc Guggenheim daha önceden Flash Forward, CSI:Miami,Law & Order gibi yapımlarda çalışmış gözüküyor. Andrew Kreisberg ise Warehouse 13, Fringe,The Vampire Diaries gibi önemli yapımlarda imzası olan bir isim.

Greg Berlanti efsane dizi Dwason’s Creek dizisinin yaratıcı ekibinden bir isim. Mort Weisinger ise uzun süredir TV de iş yapmamış bir isim. 5. yazar George Papp’ın ise ilk yazarlık deneyimi. Bu kadar tecrübeli bir ekip içinde ona da önemli bir iş çıkıyor. Bu arada Greg Berlanti ve Marc Guggenheim The Green Lantern filminde de beraber çalışan iki isim.
Dizinin pilot bölümünün yönetmenlik koltuğunda Smalville’nin yönetmenliğini de yapan David Nutter var.

İşte diziden ilk video…

 

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım