Westworld 2. Sezon

HBO’nun ekranlara getirdiği, büyük bütçeli bir yapıt olan Westworld 2. sezon onayını aldı. Dizi en erken 2018 gibi ekranlara 10 bölüm üzerinden dönecek. Gelelim haberin detaylarına…

Michael Crichton’un 1973’te yazıp, yönettiği aynı isimli filmden uyarlanan dizinin 2014’te çalışmalarına başlanmış, 2015’te yayınlanacağı duyurulmuştu. Ancak dizinin yaratıcıları Jonathan Nolan ve Lisa Joy’un son bölümleri yazmakta zorlanması nedeni ile dizi 2 senelik gecikme ile bildiğiniz üzere bu senenin sonbahar takvimine ancak yetişebilmişti.

westworld-2-istasy10net

Westworld

Anthony Hopkins, Ed Harris, Evan Rachel Wood, James Marsden ve Jeffrey Wright gibi isimlerin süslediği yüksek bütçeli, bilim kurgu dizisinin ben açıkçası 2. sezonu olma ihtimalini beklememe rağmen kanalın onay vermesi; onay verirken de yayın takviminde rahat davranması yine de düşündürücü. İzlenme oranına güvenerek gecikmeli bir 2. sezona evet dediğini düşündüğümüz HBO’nun, belirlediği takvimin dışına çıkılması durumunda diziyi iptal edeceğini de şimdiden not edelim.

Filmi kadar başarılı olmasa da, sadece diziyi izleyenler için başarılı bir iş çıkartan yapımın arkasında şu an çok sağlam bir yapım ekibi olduğunu da unutmayalım. Sadece Anthony Hopkins’e 65M dolar kazandıran dizinin 10 bölüm üzerinden sözleşme yenilediğini ve 2018 gibi ekranlara döneceğini bir kere daha hatırlatır, iyi seyirler dilerim.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım