Timeless 2. Sezon Olacak

Dizinin aslında iptal edildiğini, ancak ne olduysa kanalın geri vites yaptığını söyleyerek başlayalım. Zaman üzerine 2 tane dizi başladı bu sene. Birisi “Timeless” diğeri ise “Travelers”…

Timeless için 16 bölümlük ilk sezonun çok da iç açıcı olmadığını, dizinin biraz vasat kaldığını ancak izlenebilir olduğunu söyleyelim. Sizi sıkmıyor ama konu vasat kalıyor bence. Zamanda yolculuk etmek, gidilen zamandaki o muazzam olayların bize hatırlatılması, bir anlamda tarih dinlemek güzel. Ama bir Eric Kripke dizisinin daha verimli ve heyecanlı olmasını bekliyor insan. İşte burada biraz vasat kalıyor. Aslında bu dizi, yaz sezonu yayınlanmış olsa emin olun günü birinci bitirirdi. Zira normal sezonda o kadar çok sağlam dizi var ki işleri çok zor.

Öyle ki kanal aslında önce iptal kararı verdi. Hummalı görüşmeler sonunda, Eric Kripke’nin de duyurduğu üzere diziye 10 bölümlük bir 2. sezon şansı verildi. Bu 10 bölümde dizi ya sıçrayarak ya da kendini tozlu raflara kaldıracak. Bekleyeceğiz.

Konuya gelirsek… Garcia Flynn (Goran Višnjić) isimli bir suçlu Amerika tarihinin seyrini değiştirmek ve yok etmek için bir zaman makinesi çalar ve geçmişe gider. Onu yakalamak için Lucy Preston (Abigail Spencer) isimli bir tarih profesörü, Wyatt Logan (Matt Lanter) isimli bir asker ve Rufus (Malcolm Barrett) isimli bir bilim adamı peşinden gider. Bu özenle seçilmiş takım hem tehlikeli kaçağı yakalamak hem de geleceği etkileyebilecek her türlü müdaheleyi çok geç olmadan durdurmak zorundadır.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım