The Finder Dizisi

FOX kanalının yenizisi olan “The Finder” aslında “Bones” dizisinin bir spinoff’u. “The Locator” isimli kitaptan Bones dizisi yaratıcı ekibi tarafından ekranlara taşınan dizinin sinyali aslında Bones dizisinin altıncı sezonu 19. bölümünde sinyalini vermişti. O bölümde bulunması gereken bir nesneyi arama görevi David Boreanaz‘ın hayat verdiği Bones dizisindeki FBI Ajanı Seeley Booth tarafından Geoff Stults‘un canlandırdığı Walter Sherman karakterine verilmiti. Her ne kadar Booth, Sherman’dan nefret etse de onun bulabileceğini bildiğinden kapısını çalıyor; Bones altıncı sezon 19. bölüm rekli ve eğlenceli geçiyordu.

Dizinin o bölümü izledikten sonra “acaba böyle bir dizi olabilir mi?” veya “bu elemanlar bir yerde oynuyor mu?” diye interneti kurcalarken karşıma “The Finder” çıktı. Henüz ilk sezonu olan ve 7 bölümü yayınlanan dizide Walter Sherman karakterini Geoff Stults canlandırırken, Leo Knox karakterine “The Green Mile” yani “Yeşil Yol” filminden anımsayacağımız dev adam Michael Clark Duncan hayat veriyor. Bu ikiliye ise Federal Polis Isabel Zambada karakteri ile Mercedes Masöhn eşlik ederken, ekibin bir diğer üyesi Willa Monday karakteri ile genç oyuncu Maddie Hasson.

Dizi Irak görevi sırasında beyin hasarı alan, bu olay sonrasında askeriyeye veda eden; “iki mor kalp, gümüş yıldız, bronz yıldız, özel hizmet madalyası” gibi bir çok başarısı olan eski Binbaşı Sherman’ın maceralarını anlatıyor. Sherman yaşadığı kaza sonrası beyin hasarı alsa da, bu olay ona kaybolan şeyleri bulma konusunda bir yetenek kazandırmış. Her şeyden şüphe eden ve paranoyak bir yaşam süren Walter Sherman’a zaman zaman bu paronayaklığı da dert olmayacak değil.

Ancak ona destek olan “Yasal Danışman” diye lanse ettiği Leo Knox ve Federal Polis Isabel Zambada onu her türlü beladan korumaya niyetli görülüyor. “End of the Earth” adlı barlarında yaşayan ekibin macerasını zevkle izleyeceğinizi, zaman zaman Bones oyuncularını da göreceğinizi şimdiden belirteyim. Yer yer komedi ve keskin zeka ürünü “The Finder” sizi sıkmayacak, eğlendirecek ve güzel zaman geçirtecek bir dizi.

Dizinin ilk bölümü John Fogerty ile açılırken, Bones dizisindeki bölümde gördüğümüz asi barmen burada yok. Yerine 1995 doğumlu genç bir isim Maddie Hasson yer alıyor.

İlk sezonu devam eden dizinin henüz 7 bölümü yayınlandı ve bu sezon 13 bölüm olarak planlandı. FOX kanalı eğer ki yine bir süpriz karar almazsa dizi 2. sezonu da görecek konuya sahip duruyor. Lakin biliyoruz ki FOX kanalı çok iyi reytingleri de olsa dizileri aniden bitirmesi ile ünlüdür. Bol sezonlu bir dizi olması dileğiyle,

Keyifli seyirler herkese…

Serkan Çakmak

Dizi Fragman

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım