The Expanse 2. Sezon

The Expanse 2 istasy10net2016 yılının ilk blog yazısı bir dizi üzerine. SyFy kanalının yeni dizisi The Expanse için kanal gelece sezon onayını verdi. 10 bölüm üzerinden planlanan ilk sezonunun henüz 4 bölümünü geride bırakan yapım için kanal izlenme oranlarını tatminkar bulmuş olacak ki hem erken bir onay hem de bölüm sayısında artış yapmış oldu.

2016 sonu gibi 2. sezonun yayınlanacağı düşünülen bilim kurgu dramasının 13 bölüm üzerinden kontrat yenilediğini belirtelim. Henüz izlemediğim ancak izlenecekler listesine yazdığım dizinin kadrosunda Thomas Jane, Wes Chatham,  Dominique Tipper, Shohreh Aghdashloo gibi isimler yer alıyor.

Dizi konu itibari ile insanlığın güneş sistemini, asteroit kuşağını hatta ötesini kolonileştirmesi üzerinden yola çıkarak bir drama yaratıyor.

Jim Holden Satürn’ün halkaları ile Kuşak’taki maden istasyonları arasında mekik dokuyan bir buz şilebinin idari subayıdır. O ve mürettebatı Scopuli adındaki terk edilmiş bir gemiye rastladıklarında korkunç bir sırla karşılaşırlar. Bu birileri için uğruna cinayet işlenecek bir sırdır hem de Jim ile mürettebatının hayal bile edemeyecekleri bir ölçekte. Jim gemiyi oraya kimin ve niye bıraktığını bulamazsa güneş sisteminde savaş çıkacaktır.

Dedektif Miller bir kızı aramaktadır milyarlarca kişilik bir sistemdeki tek bir kızı. Fakat kızın ailesinde para boldur ve parayı veren düdüğü çalmaktadır. İpuçları onu Scopuli’ye ve isyancı sempatizanı Holden’a çıkardığında Miller bu kızın tüm olup bitenlerin anahtarı olabileceğini anlar. Holden ile Miller’ın Dünya hükümeti, Dış Gezegen devrimcileri ve gizli şirketler arasındaki ince bir çizgide yürümeleri gerekmektedir ve şans onlardan yana değildir. Fakat Kuşak’ta farklı kurallar geçerlidir ve küçük bir gemi bile evrenin kaderini değiştirebilir.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım