Stephen King – Kara Kule Dizi ve Film Oluyor

Stephen King’in dev eseri ‘Kara Kule’nin mega bütçeli bir prodüksiyona dönüşmesine artık çok yaklaşıldı… Son dönemece girilen projede daha önce ismi silahşör Roland Deschain karakteriyle anılan Javier Bardem’in ünlü yapımcı Brian Grazer’la bizzat görüştüğü ve psikolojik olarak ‘hazır’ olduğu söyleniyor.

Edebiyat uyarlamalarının önemli isimleri Akiva Goldsman’ın uyarlama senaryosunu yazacağı ve Ron Howard’ın yöneteceği 7 kitaplık ‘Kara Kule’, 3 bölümlük bir sinema filmi ve TV dizisi olarak uyarlanacak. Uzun bir döneme yayılacak bu efsane, aynı zamanda Javier Bardem’in gelecek 5-6 yılını tamamen bu projeye adaması anlamına da geliyor. Tabii belki de alıp alabileceği en fazla sıfırlı çek de cabası… Bardem aynı zamanda filmle paralel olarak yayınlanacak fakat hikâyenin farklı zamanlarını anlatacak olan TV dizisinin de yıldızı olacak.

Eğer her şey yolunda gider ve Bardem’le anlaşılırsa, çekimlerine önümüzdeki yıl Güney Afrika’da başlanacak olan yeni James Bond filminde, kötü adam rolü için teklif götürülen Bardem’i bu rolde göremeyeceğiz. Fakat ‘Kara Kule’nin ilk bölümünün 2013 yılında vizyona gireceği düşünülürse, ünlü oyuncuyu Roland Deschain olmadan önce, bir ihtimal James Bond’un düşmanı olarak izleyebiliriz.

Haber beyazperde.com sitesine aittir.

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım