Ray Donovan 5. Sezon

Veteran drama olma yolunda ilerleyen Ray Donovan için macera gelecek sezon da devam ediyor. ShowTime kanalı başarılı ve büyük bütçeli yapıma gelecek sezon biletini de vermeyi ihmal etmedi. 2017 yazında ekranlarda olacak olan 5. sezon, yine 12 bölüm üzerinden yayınlanacak.

Peki, nedir bu Ray Donovan olayı… Los Angeles’ın en karanlık, en kirli işlerini yapan güç sahibi büyük adamların bir o kadar kirli işlerini halleden bir adam düşünün. Evet, ta kendisi… Ray Donovan. Bir sorun çözücü, düzeltici, halledici. Dizi konusu ve fragmanı ile gelecek vaad ediyor. Elbette sadece bu kadar değil.

Ray Donovan 5 istasy10net

Dizi kadrosu ile de konuşulacak gibi. Ana karakter Ray Donovan’ı  Kate & Leopold, Scream Serisi, Hamlet,  X-Men Origins: Wolverine gibi filmlerden hatırlayacağınız “Liev Schreiber” canlandırıyor. İyi bir dizi izleyicisi oyuncuyu yine rahmetli  Michael Keppler karakteri ile CSI dizisinden de anımsayacaktır.

Dizinin ikinci büyük ve asıl bomba ismi Akademi ödüllü Jon Voight… Sanat hayatının 50. yılında bir dizide karşımıza çıkan usta oyuncu, Ray Donovan’ın babası rolünde yani  Mickey Donovan olarak bizlerle. Dizide Voight, 20 yılı aşkın süre hapis hayatı sürmüş, suç dünyasının arka sokaklarını arşınlamış bir adamı canlandıracak.

Dizinin 3. tanınan ve başarılı ismi Elliott Gould… Kendisini özellikle Ocean’s Eleven ve devam serisi ile anımsayacaksınız. İyi bir dizi izleyicisi onu Friends dizisinde Ross ve Monica’nın babası rolünden de anımsayacaktır.

House MD dizisinin keltoş doktoru Chris Taub karakterine hayat veren aktör Peter Jacobson da yine dizi kadrosunda. Jacobson dizide  Lee Drexler rolü ile çıkacak.

Bir çok dizi ve filmde karşımıza çıkan Michael McGrady, Eddie Marsan, Paula Malcomson, Dash Mihok, Stacy Arnell dizinin ilk akla gelen isimleri.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım