The Mentalist 7. Sezon Detayları

İlk 5 sezonu ile bir Red John & Patrick Jane kapışmasına sahne olan başarılı dizi The Mentalist, geçen sezonu farklı renklerde tamamlamıştı. Diziyi izleyenler eminim renkten kastımı anlamıştır.

Daha önceden The Mentalist ve 7. Sezon müjdesini vermiş, risklerimizi sıralamıştık…

Mentalist Season 7 istasy10net

Dizinin temel yapı taşı olan “Kim Lan bu Red John” mottosuna sadık dizi, 6. sezondan itibaren bundan kurtulmuş ve her bölümde FBI dosyalarını çözen normal bir yapıya bürünmüştü. Red John hikayesinin çok basit bitirilmesi, diziden Grace Van Pelt ve Wayne Rigsby çıkartılması sonrası dizi geçen sezonu sallantıda tamamlamıştı.

Yaz döneminde diziye 13 bölümlük onay verilmesinin ardından, geçen sezon grafiğini de dikkate alarak bu sezon final mi acaba diye konuşuyorduk. Nitekim öyle de oldu. The Mentalist 7. ve son sezonu ile ekranlara gelecek. Dizi Ocak 2015’te ekranlara dönecek ve 13 hafta sonunda ekranlara veda edecek.

Bu bir resmi açıklama değil. Ancak The Mentalist’in yaratıcısı Bruno Heller’ın verdiği röportajda “Fanlarımıza bir çözüm üretemiyoruz” demesi, dizinin senaristi Jordan Harper’ın “Kesin değil ama son sezon gibi çalışıyoruz” demesi bekleneni doğrular nitelikte.

Ama bizi asıl doğrulayan isim dizide Kimball Cho karakterini canlandıran “Tim Kang”ın kendi Twitter hesabından yazdıkları. Kang, attığı tweette “This is our 7th and final season. Looking at the scripts now, it’s so fun and such a great season! ” yani “Bu bizim 7. ve final sezonumuz. Şu an senaryoya göz atıyorum. Çok eğlenceli ve harika bir sezon!” demesi sinyalleri vermiş oldu.

Dizinin final sezonunda kadroya da yeni katılacak bazı isimler olacak. Malumunuz diziden Grace Van Pelt (Amanda Righetti) ve Wayne Rigsby (Owain Yeoman) çıktı demiştik. Yapım ekibi 7. sezonda kadroya çaylak FBI ajanı Michelle Vega rolü ile Josie Loren’i dahil etti.

Erica Flynn rolü ile daha önceden oynayan ve 4. sezonda bolca gördüğümüz Morena Baccarin de diziye dahil olacak. Oyuncuyu bir süre Homeland kadrosunda izlemiştik. Morena Baccarin dizinin son sezonunun 3. bölümünden itibaren hikayeye Beyrutta bir CIA operasyonuna destek veren Jane – Lisbon ikilisine yardım ederken görülecek. Baccarin ayrıca yeni dizilerde Gotham’da Dr. Leslie Thompkins rolü ile de boy gösterecek. Bilmeyen için yazalım. Oyuncu Gotham dizisinin 16, 17, 18, 19, 20 ve 21. bölümlerinde yer alacak.

Zamanla sizlere final sezonundan yine haberler vereceğim. Dizinin 7. ve final sezonu Ocak 2015’te 13 bölümlük seri ile yayınlanacak.

Serkan Çakmak

Mentalist Sezon 7 istasy10net

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım