Luther Geri Dönüyor – 5. Sezon

Şu ana kadar 2 defa iptal edilen, 4. sezonu 2 bölümden oluştuktan sonra “bir daha geri dönmez” dediğimiz BBC yapımı polisiye drama Luther tekrar ekranlara dönüyor. Dönüyor dediğim, elbette 2018 gibi görünüyor. Bir süredir devam eden Idris Elba ve BBC arasında yapılan görüşmelerin nihayet sonlandığı, dizinin gelecek sene takriben 4 bölüm kadarlık bir sezonla yayınlanacağı söyleniyor.

Açıkçası bu görüşme ve ikna sürecinin ben daha çok Sherlock’un vedasını kapatma çabası olarak görüyorum. Kalifiye işler ve kısa dizilerle piyasada belli bir seviyeyi koruyan BBC, Luther ile bir boşluğu doldurmak ve dizinin fanlarına da sonunda cevap verme niyetinde. Henüz cast olarak belli bir liste, konu olarak bir açıklama yapılmasa da biz zaten Luther karakterinin döndüreceği evreni az çok biliyoruz.

Gelişme oldukça buraya notlar alacağız. Şu an için bekliyor, 2018 takvimimize diziyi not ediyoruz.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım