Lucifer 2. Sezon Bölüm Sayısı Azaltıldı

İlk sezonunda 13 bölümde iyi iş yapan, İngiliz aksağanı ile insanları cezbeden Lucifer; bu sezon biraz yalpalıyor. Konunun sıkışması, oyunculuğun üzerine çıkılamaması ve klasik bir polisiyeye doğru kayması nedeni ile dizinin izlenme grafikleri bir miktar düştü. Ama asıl sorun bu değil elbette.

Sizlere 13 Şubat günü Lucifer 3. Sezona Hazır Mısınız? demiştik. Yani gelecek sezonu müjdelemiş; 3. sezonun da 2. sezon gibi 22 bölüm olacağını söylemiştik. Ama şimdi bir değişiklik var.

Fox kanalından yapılan açıklamaya göre bu sezonun son 4 bölümü yayınlanmayacak ve gelecek sezona eklenecek. İddaaya göre yayınlanmayacak olan 4 bölüm, bu sezonki hikayeyi etkilemiyor. Ama yine de bu bize iyi sinyaller vermiyor. Zira benim en sevmediğim kanallar başında gelen FOX, kafasına göre zirve yapan dizileri bitirmede ünlüdür. Gelecek sezon 26 bölüm mü olacak? Hiç sanmıyorum. Gelecek sezon 13 bölümde diziye final yaptırılırsa, hiç şaşırmayın. FOX için her şey mümkün.

2. sezonda en son yayınlanan bölümün üzerinden 58 gün geçti. Yeni bir bölüme de daha 32 gün var. 90 gün ara demek, neredeyse bir sezon finali sonrası arası demek. Yeni bölüm 1 mayıs günü geliyor ama çok sevinmeyin dizi 29 mayısta sezon finali yapıyor.

Hep beraber bekleyip, göreceğiz. Ama bu gidişat pek hayra alamet değil.

Serkan Çakmak

 

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım