Lethal Weapon 2. Sezona Göz Kırptı

FOX kanalının sinema filmlerini TV ekranlarına uyarlama çabası devam ediyor. Biliyorsunuz ki daha önceden Rush Hour, Limitless ve Minority Report için diziler çekilmiş ancak verim alınamadan ekranlara veda etmişlerdi. Bu sefer işi daha fazla ciddiye alan kanal, istediğini Lethal Weapon ile elde etmeyi başardı ve diziyi gelecek sezon takvimine taşıdı.

Başrollerini Mel Gibson ve Danny Glover’ın paylaşıp, 4 tane çektikleri Cehennem Silahı yani Lethal Weapon filmi 2016 sonbaharında FOX ile beraber dizi olarak karşımıza çıkmıştı. Açıkçası benim gibi filmin büyük bir hayranı için ön yargılarla başlayan dizi, hafta geçtikçe senaryo ve oyuncu kadrosu olarak oturunca; kanal da benim gibi fanlarından iyi sinyaller alınca dizinin 2. sezonu kaçınılmaz oldu.

Dizinin oyuncu kadrosu Clayne Crawford (Rectify, Rogue, 24), Damon Wayans (The Underground, My Wife and Kids), Keesha Sharp (American Crime Story), Jordana Brewster (American Crime Story, Dallas), Kevin Rahm (Bates Motel, Mad Men, Desperate Housewives), Chandler Kinney ve Johnathan Fernandez’den oluşuyor.

Konuyu elbette anlatmamıza gerek yok ama bilmeyene kısaca şöyle özetleyebiliriz : Küçük bir kalp krizi geçiren Detektif Murtaugh’un hayatındaki tüm stresi kaldırmaya çalışmasını anlatılırken, bu yolda suçlular kadar ortağı Riggs de ona yardımcı olmayacaktır. LAPD’de heyecanlı, mizahi ve sistematik 2 dedektifin renkli macerasını anlatan dizide, mümkün mertebe filme de sadık kalındığını şimdiden söyleyelim.

Dizinin 2. sezonu şu an için 2017 sonbaharında 22 bölüm üzerinden yayınlanmaya başlayacak gibi duruyor.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım