Hell On Wheels 5. ve Son Sezon

AMC kanalının popüler dönem dizilerinden “Hell On Wheels” için 5. sezon onayı verildi. Dizi 14 bölümlük 5. sezonunun ardından ise ekranlara veda edecek. Şu ana kadar 40 bölümü geriden bırakan yapımın bu sezonun 3 ek bölüm geldiğinden dizinin 4. sezon finali Kasım 2014 sonunda olacak. Dizinin 5. ve final sezonu ise 2015 sonbaharına doğru ekranlarda olup, 2016 başında seyircisine veda edecek.

Amerikan İç Savaşı’nda karısını kaybeden bir Konfederasyon askerinin intikam arayışını anlatan Hell on Wheels, sıradışı bir Vahşi Batı deneyimi sunuyor.

Yıl 1865. Amerika Birleşik Devletleri’nden ayrılmak isteyen 11 Güney Eyaleti ile ülkenin kalanı arasında çıkan İç Savaş henüz sona ermiş, Abraham Lincoln öldürülmüştür. Ülkenin güneyi de kuzeyi de yaralarını sarmaya çalışmaktadır. Güney’deki eski Konfederasyon’dan bir asker için bu o kadar kolay olmayacaktır. Karısını savaşta kaybeden Cullen Bohannon’ın intikam arayışı onu Vahşi Batı’ya, onu ABD’nin en büyük demiryolu hattının inşasına götürür. Hedefi ise bu inşaatta çalışan ve raylarla birlikte ilerleyen “tekerlekler üzerindeki cehennem” adıyla anılan kanunsuz kasabada yaşayan eski Kuzey “Birlik” askerleridir.

Serkan Çakmak

Hell on Wheels 5 istasy10net

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım