Falling Skies 5. ve Final Sezonu

TNT kanalının başarılı bilim kurgu dizisi Falling Skies, 5. sezon biletini kaptı ancak son sezon olacağı açıklaması ile de sevenlerini üzdü. Kanaldan yapılan açıklamada gelecek sezonun son olacağı ve 10 bölüm halinde ekranlara geleceği duyuruldu.

2015 yılında, haziran ayında ekranlara dönecek olan bilim kurgu dramasının görkemli bir sonla veda etmesi planlanıyor.

Dizinin yapımcılığını Steven Spielberg, Tha Pacific ve Justified dizilerinden tanıdığımız Graham Yost, Mark Verheiden ( Battlestar Galactica) ve Greg Beeman (Smallville) üstleniyor. Dizinin senaryosu ise Oscar ödüllü Saving Private Ryan’ı yazan Robert Rodat tarafından kaleme alınıyor.

Boston’lı tarih proseförü Tom Mason’ı canlandıran Noah Wyle’ın önderliğinde yıldızı yükselen dizinin kadrosunda Yüzbaşı Weaver rolü ile deneyimli oyuncu Will Patton, genç isimler Drew Roy ve Seychelle Gabriel ilk akla gelen isimler. Tector rolü ile bir başka tanıdık isim Ryan Robbins ve House MD dizisinde Doktor James Wilson rolüyle sevdiğimiz Robert Sean Leonard yine zaman zaman görünen bir başka isim.
Serkan Çakmak

Falling Skies Season 5 istasy10net

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım