Elementary 6. Sezon Geliyor

Çok şükür… Güzel haberler de var. Malumunuz bazı iddialı ve bazı büyük yapımlar sapır sapır dökülmeye başladı. Ama CBS bu veteran diziye onay verdi. Sherlock ve Watson’ın macerası gelecek sezon da 24 bölüm üzerinden devam edecek.

100 bölüm barajını aşalı çok olan dizi için aslında mart ayı ortalarında bazı bitecek iddiaları vardı. İzlemekte olduğumuz bu 5. sezon her ne kadar önceki sezonların altında kalmış olsa da dizinin yapımcısının da CBS olması masrafların çok yüksek olmamasını sağlıyor. Finansal olarak gücü elinde bulundurması, pazartesi gecesinde yine de zirveyi zorlaması onu 6. sezona taşımış durumda. Bir 7. sezonu olur mu, bilemem. Bana göre devam da etmeli zaten.

Elementary dizisi ile İngiltere’nin efsane kahramanlarından Holmes, New York’a taşınıyor. Ve dizi klasik bir şekilde alışıla gelen Dr. Watson karakterinin tabusunu yıkarak karşımıza kadın olarak çıkıyor.

Sherlock Holmes karakterine Jonny Lee Miller hayat verirken; Dr. Watson rolü ile Lucy Liu ekranlara merhaba diyor. Dizi ile ilgili özellikle 2. sezonda benimde çevirilerim olduğunu bloğumdan görebilirsiniz.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım