Dexter Sezon 7 : Deb Ölecek Mi?

Dexter 6 sezonu devirdi. Heyecanla 7. sezonu beklerken, hikayenin gidişatı herkesi heyecanlandıracak durumda. Malum 6. sezon finalinde Deb, Dexter’ı iş  üstünde yakaladı ve orada bitti. Şimdi ne olacak? “Kız kardeşimi öldüremem” mottosu ile bir süredir ortalıkta fotoğraflar dolansa da, Dexter’ın genel özelliği itibari ile özgürlüğü ve mahremiyeti ön plandaydı. Gerçi Dexter karakteri geçen 6 sene içinde giderek yumuşadı desek yanlış olmaz. Sevdiği kadının ölümü, çocuğunun doğumu derken; Dexter ilk kez duyguları ile karşılaştı. Ama elbette ki bu dinmeyen öldürme ve kan açlığını gidermedi. Sadece biraz daha dizginledi.

Bu seneki Comic Con fuarında çeşitli sorular geldi ekibe. Pek ser ve sır verilmedi desem bu da yeri olacaktır. Ancak görülen o ki, yayınlanan ilk videoya da göre bu sezon için en büyük tehdit sevgili kız kardeş, Miami Metro Cinayet Masası amiri Debra Morgan. 3 seçenek var.

1- Kız kardeşine bunun tek bir seferlik intikam olduğunu, çocuğunu tehdit ettiği için intikam aldığını söyleyecek ve kız kardeş sineye çekecek. Aile bağı ne de olsa.

2- Dexter zor ola yollardan birini seçecek ve kaçak hayatı yaşayacak, Miami’yi terkedecek. Ki o zaman da tüm karakterlere yavaş yavaş elvede dememiz gerekir. Zira Dexter Miami’yi, o evi, kendi rutin yaşantısını seviyor. Bir psikopatın bunu terketmesi de zor olacaktır.

3- En kötüsü olacak ve Dexter, kız kardeş Debra’yı ikinci sezon ekipteki Çavuş James Doakes’u öldürdüğü gibi , tedavülden kaldıracak. Tabi ki sevdiği, değer verdiği birisinin canını nasıl alır o da tartışılır. Ki bunu yaparsa, içindeki karanlık yolcuyu tamamen uyandırıp; katliam da yaratabilir.

Aşağıda izleyeceğiniz 2 fragman size bazı fikirler verecektir. Dexter’ın daha önceden öldürdüğü erkek kardeşi hikayesi yeniden su yüzüne çıkacak gibi duruyor. LaGuerta ise olaya dahil olacak gibi gözüküyor. Dexter oyununu tasarlayan eleman ile de büyük bir kapışma söz konusu gibi. Heyecanla Eylül sonunu bekliyoruz. Bu sezon düğümler açılacak ve gelecek sezonki final dönemi ile Dexter dosyası zaten kapanacak.

Herkese iyi seyirler…

Serkan Çakmak

 

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım