2012 Diziler İptal – Devam Durumları 4

2012’nin sonlarına geldiğimiz şu günlerde televizyonlarda da hareketli saatler yaşanmaya devam ediyor. Yeni sezonların başladığı ve bir çok dizinin 6-7 bölümü geride bıraktığı bu dönemde, 4 diziye yeni sezon onayı gelmiş durumda. Aslında 14 gün önce 14 yapıma yeni sezon onayı geldiğini 2012 Diziler İptal – Devam Durumları yazısında duyurmuştum. O günden bu yana geçen 14 günlük süreçte ise yeni yeni gelişmeler mevcut.

GELECEK SEZON ONAYI ALANLAR

14 gün içinde 4 yapım yeni sezon onayını almış görünüyor. “American Horror Story” 3. sezon, “Burn Notice” 7. sezon, “Haven” 4. sezon ve “The Soul Man” 2. sezon onayını almış durumda. Bu dört dizi için de resmi açıklamalar yapılmış görünüyor. Elbette bazı diziler için de gelecek sezon onay söylentileri var. Ancak onlara burada değinmiyorum. Resmi açıklama olmadıkça, söylentilerin ardı arkası kesilmeyecektir.

TAM SEZON ONAYI ALAN DİZİLER

TV Land kanalı sevilen komedi dizisi “The Exes” için ek 10 bölüm siparişi verdiğini ve böylece dizinin tam sezon yayınlanacağını dizinin hayranlarına açıklamış oldu. Dizi 2. sezonu 11. bölümü ile yakında ekranlarda olacak. Reytingleri sevindirici görünen dizinin 3. sezon onayını alması da sanırım kimseyi şaşırtmayacaktır.

ABC kanalı ise “Nashville” dizisi için tam sezon onayı verdiğini paylaştı. The CW kanalı da  “Beauty and the Beast” dizisine tam sezon onayı verdi.

NBC kanalı “Chicago Fire” dizisi için tam sezon onayını verdi. Dizi takipçileri gönül rahatlığı ile sezon sonunu görecek. Dizinin yayınlanan bölümlerinin beklenti üzerinden bir izlenmeye sahip olması, yapımı kurtarmış durumda.

İPTAL EDİLEN & FİNAL YAPACAK DİZİLER

Final sezonu yaşayacak diziler arasında ise 25 Ocak 2013 gecesi ilk bölümün yayınlanacağını açıklanan “Spartacus” var. Starz kanalında ekranlara gelen Spartacus serisinin son ayağı olan “Spartacus: War of the Damned“, ekranlarda son kez kan dökecek.

The Office’in spin-off çalışması olarak yayına başlayacağı duyurulan “The Farm“, NBC kanalının süpriz kararı ile iptal edildi. Böylece yayın hayatına başlayamadan dizi rafa kalkmış oldu.

BBC kanalı ise “Hunted” dizisinin ikinci sezonu olmayacağını açıklayarak, dizinin tek sezonluk çalışmalar arasında kalacağını ifade etmiş oldu.

SEZON İÇİN EK BÖLÜM SİPARİŞİ ALAN DİZİLER

NBC kanalı komedi dizisi “Whitney” için de 5 bölümlük ek sipariş verdiğini duyurdu.

ABC ise “Last Man Standing ve Malibu Country” dizileri için 3 bölümlük ek sipariş verdiğini takipçileri ile paylaştı.

CBS kanalı bu sezonki iddialı yapımı olan, Sherlock Holmes uyarlaması dizisi “Elementary” için 2 bölüm siparişi daha verdi. Böylece dizi sezon bölüm adeti 24’e çıktı.

CBS ayrıca süpriz bir kararla “Vegas” dizisinin 1 bölümünü iptal etti ve bölüm sayısını 22’de 21’e çekmiş oldu.

DİP NOT

Bir önceki yazımda ABC yapımı “666 Park Avenue” henüz tam olarak bekleneni veremediğimi söylemiştim. İzlenme oranlarına baktığımızda hala iyi sonuçlar alınmamış gibi duruyor. Zaten kanalın da henüz diziye tam sezon onayı vermediğini unutmamak gerekir.

Bunun haricinde “Emily Owens M.D. ve The Mob Doctor” dizileri için tehlike çanları çalmaya devam ediyor.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım