2012 Diziler İptal – Devam Durumları 2

2011-2012 kanalların dizi skalasında bir çok yeni yapım yerini alırken; bir çok büyük yapım da veda edeceğini veya ettiğini 4 gün önce yazmıştım. Mevzu bahis yazım şudur : 2012 Diziler İptal – Devam Durumları

Bu yazının üzerinden 4 gün geçmesine rağmen net iptal veya devam kararları da gelmeye başladı. İşte iptal, devam dizi raporu.

İPTAL EDİLEN YAPIMLAR

CBS kanalı 3 yapımı daha iptal etti. “Rob, Unforgettable ve NYC 22″ adlı diziler önümüzdeki sezon ekranlarda olmayacak. 3 dizi de tek sezonluk diziler kervanına katılarak, yayın hayatlarına veda edecekler. Bir önceki yazımda kanal yapımları için şöyle bir paragraf yazmıştım zaten.

CBS şu ana kadar sadece “How To Be A Gentleman” için resmi iptal kararını açıkladı. Ancak “NYC 22 ve Unforgattable” dizileri izlenme oranı bakımında büyük risk taşıyan bölgede seyrine devam ediyor.

ABC kanalı da 4 yapımın resmi iptal duyurusunu yaptı. Buna göre “The River, Pan Am, Missing ve GCB” dizileri gelecek sezon yayın takviminde yerlerini alamayacaklar. Son yazımda ABC kanalı dizilerine vakit ayıramamış, değinememiştim. Ancak Mart 2012 yazımda 2011-2012 Sezonu Dizileri yani burada 2011-2012 Sezonu Dizileri yazımda özellikle “The River” için olumsuz fikrimi yazmıştım. Ben 6 bölümde kararımı vermişken, yayıncı kuruluş sezon sonuna kadar sabretti ama olmadı. İşte o yazımdan dizi hakkında fikrim :

The River; Paul Blackthorne, Bruce Greenwood, Luisana Lopilato ve Eloise Mumford gibi oyuncuları kadrosunda barındırmasına rağmen bir türlü istenilen başarıyı sağlayamadı. Henüz 2. sezon için spekülasyonlar başlamasa da yayınlanan 6 bölümün ardından izlenme oranları pek de iç açıcı görülmüyor.

Ve yine “DURUMLARI BELİRSİZ” kategorisinde 4 gün önce yazdığım 2012 Diziler İptal – Devam Durumları konusunda “Missing” için olumlu bir harita çizilmediğini ifade etmiştim. Keza öyle oldu ve o da iptal edildi.

Bu sene çok şey beklenen “Pan Am” dizisi için de mart ayında size şöyle iletmiştim ve beklenen oldu :

Dönem dizisi olarak karşımıza çıkan Amerikan Efsane’lerinden birini yansıtan Pan Am de bir diğer hayal kırıklığı yaratan ve iptale en yakın görülen dizi olarak karşımıza çıkıyor. 60′lı yılların nostaljisini üzerinde taşıyan bu yapım muhtemelen 2. sezonu göremeden sezon sonu arşivlerde yerini alacaktır.

NBC kanalı da geçtiğimiz günlerde 5 diziye gelecek sezon biletini vermedi. Buna göre “Awake, Bent, Best Friends Forever, Are You There, Chelsea? ve Harry’s Law” yapımları gelecek sezon ekranlarda olmayacak. Yine merak edenler buradaki diziler için olumlu yorum yapmadığımı 2012 Diziler İptal – Devam Durumları konusundan okuyabilir.

CW kanalından da beklediğim açıklamalar geldi. “The Secret Circle ve Ringer” tek sezonu aşamadı, iptal edildi. Keza şöyle demiştim zaten :

Mart 2012 de : “Sarah Michelle Gellar ve Jaime Murray gibi isimlerle kadrosunu güçlü tutan “Ringer” bu sezon başlayıp, bekleneni veremeyen bir dizi daha.”

Mayıs 2012 de : “2 aylık dönem içinde gelen haberlere göre pek bir ilerleme sağlanamamış. İptal haberi gelirse şaşırmamak gerekir.”

Ve beni şaşırtmayacak karar geldi. Önümüzdeki sene “Ringer” dizisi de ekranlarda olmayacak.

CSI serileri için geçen yazımda değerlendirme yapmamıştım. Mart ayında kısaca değinmiştim sadece. Burada CSI Lasvegas’ın 13. sezonu olacağını söylemiştim. Ve mart ayında beklentim şuydu.

Ve en büyük iptal edilme riski taşıyan diziler CSI NY ve CSI Miami… 8. sezonu devam eden CSI NY ve 10. sezonu oynayan CSI Miami iptal edilme riski en yüksek polisiye dizilerden. Amerikanın lokomotifi CSI Lasvegas’ı karşısında çok fazla tutunma şansları görülmese de kanalların son bir şans daha tanıması da olası elbette ki.

Ve beklenen açıklama geldi. CSI NY devam, CSI Miami 10. sezon ile beraber ekranlara veda edecek. Yani gelecek sezon CSI Miami olmayacak.

Böylelikle şuana kadar iptal edilen yapım listesi şöyle oldu :

Playboy Club, Free Agents, H8R, How to Be a Gentleman, Charlie’s Angels, Man Up, Allen Gregory, Prime Suspect, Work It, Terra Nova, Luck, CSI Miami, The River, Pan Am, Missing, GCB, Rob, Unforgettable, NYC 22, Awake, Bent, Best Friends Forever, Are You There, Chelsea?, Harry’s Law, The Secret Circle, Ringer, Good Vibes, Make It or Break It, Breaking In, I Hate My Teenage Daughter, The Firm

 DEVAM EDECEK DIZILER

2012 Diziler İptal – Devam Durumları yazımda devam eden dizileri şöyle sıralamıştım :

Law & Order: SVU, Grey’s Anatomy, American Dad, Blue Bloods, Criminal Minds, CSI: Las Vegas, Family Guy, Hawaii Five-0, How I Met Your Mother, Mike and Molly, NCIS, NCIS: Los Angeles, Person of Interest, The Big Bang Theory, The Cleveland Show, The Syndicate, The Good Wife, The Mentalist, The Simpsons, 2 Broke Girls, Grimm, Smash, Bones, Raising Hope, New Girl, Glee, Fringe, The Vampire Diaries, The Client List, Touch, Once Upon A Time, Southland, Borgias, Veep, Girls, Supernatural ve 90210 yeni sezon onayı almış olan dizilerdir.

Yukarıdaki listeye ek olarak şu dizilere de onay geldi.

Two And Half Men önümüzdeki sezon da ekranlarda olacak. Zaten yorum şuydu :

Henüz burada resmi olarak Two and Half Men için onay aldı yazamadım ama başrol oyuncularından Ashton Kutcher, Jon Cryer ve Angus T Jones’un sözleşmelerinin uzatılması yönünde olumlu haberin gelmesi dizinin en az 1 sezon daha devam edeceğini gösteriyor.

ABC kanalının açıklamasına göre “Body of Proof , Scandal ve Private Practice” gelecek sezon onaylarını aldılar. Buradaki yapımlardan “Private Practice” onaya en yakın, “Body of Proof” ise iptale en yakın demiştim ama kanal onca iptal yapımdan sonra her iki diziye de yeşil ışık yaktı.

CSI yapımlarından “CSI NY” devam kararını “CSI Miami” iptal duyurusunu yaparken yukarıda yazmıştım zaten. Dizi 9. sezonu ile gelecek sezon da ekranlarda olacak.

CW kanalından en ümitli beklentim sonunda yerini buldu ve “Nikita” 3. sezon onayını aldı. Bir önceki yazımda zaten beklentim şuydu :

Kanalın asıl merakla beklenen haberi “Nikita” için olacak. Daha önceden dizinin sallantıda olduğunu yazmıştım ama izlenme grafiklerine bakarsak dizi toparlamış kendisini. Fanları dizinin devamı yönünde karar çıkacağını umuyor. Meggie Q için bile izlenecek dizinin, ben de devam etmesi taraftarıyım.

CW kanalı Nikita’nın ardından hayal kırıklığı “Gossip Girl” için de kısa ama son olacak sezona onay verdi. Önümüzdeki sene “Gossip Girl” 6. sezonu ile son  kez ekranlara gelecek ve sadece 11 bölüm oynayacak.

Bunların haricinde “Revenge, Castle, Modern Family, Suburgatory, The Middle, 30 Rock, Community, Parks and Recreation, Up All Night, The Office, Whitney ve Parenthood” dizileri gelecek sezon da ekranlara gelmeye devam edecek.

Bunca devam ve iptal kararı ardından da bir kaç gün içinde yeni yapımları, gelecek sezonun yeni dizilerini tanıyacağız.

Serkan Çakmak

www.istasy10.net 

twitter.com/remphin

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım