Yakında : Çanakkale 1915

Senenin en merakla beklenen filmi. Henüz bir çok kişinin dikkatini çekmemiş olsa da; 18 Ekim 2012 tarihinde vizyona bir destanın filmi girecek. Çanakkale… Atalarımızın bize ülkeyi armağan ettiği yer.

Filmin senaryosu Çılgın Türkler, Diriliş ve Cumhuriyet’ kitaplarının yazarı Turgut Özakman tarafından kaleme alındı. Yeşim Sezgin’in yönetmenliğini yaptığı filmin görsel efektlerini, ‘Fetih 1453’ filminin dijital efekt uzmanı Serkan Zelzele hazırladı.

Sadece fragmanı bile tüylerimi diken diken yapmaya yeterken, gözleri nemlendirirken; bu filme gitmemek, korsana merhaba demek Türk sinemasına, Atalara haksızlık olacaktır.

Film daha vizyona girmeden onlarca tartışma gördüm bile. Türk sinemasından birşey beklemeyen, umutsuz konuşan, hatta bu filme ne gerek var diyenler… Fetih 1453 bize yeter de artar diyenler, Atatürk’e, şehitlere, Türk Bayrağına tahammülü olmayanlar… Hepsine inat, 18 Ekim 2012’de bu filme gidilecek.

Özellikle 2. video sizi etkilemiyorsa, kanınızdan şüphe ederim.

Bu arada ilk videoda bir ağıt dinleyeceksiniz. İkinci videoda ise tam bir orkestra müziği söz konusu. Bence 10 numara iş olmuş

Serkan Çakmak

İŞTE VİDEO

Asteğmen Muharrem : Topçularımız düşmanın yenilmez donanmasını yendi. Ama düşman geri gelecek. Hem de daha çok silahla. Daha çok mermiyle. Daha çok adamla. Omuz omuza savaştığımız arkadaşımız yanıbaşımızda, gözlerimizin önünde şehit düşecek. Bizi diri diri toprağa gömecekler.

Askerler : Vatan toprağına.

Asteğmen Muharrem : Siperlerimiz yıkılsa, silahımız kırılsa, mermimiz bitse, aç kalsak, dişimizle tırnağımızla döveüşecek miyiz?

Askerler : Evet.

Asteğmen Muharrem : Savaşacak mıyız?

Askerler : Evet.

Asteğmen Muharrem : Yenecek miyiz?

Askerler : Evet.

Asteğmen Muharrem : Düşmanın arkasında yenilmez donanması varmış, olsun. Bizimde arkamızda duaları ile analarımız var.

Mustafa Kemal Atatürk : Diriliyoruz.

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım