İzledim : Madagaskar 3

Dört sevimli kahraman; Aslan Alex, Zebra Marty, Zürafa Melman ve Gergedan Gloria… Bir önceki filmde hatırlarsanız Afrika’da mahsur kalmışlardı. İşte film oradan başlıyor ve bizleri Avrupa’ya taşıyor. Monte Carlo, Roma, Fransa, Londra derken; sonunda başladığımız yere yani Central Park Hayvanat Bahçesi’ne döndürüyor.

Kahramanlar New York’a yani evlerine yani hayvanat bahçesine dönmek için bu filmde de çabalıyor. Ve bu çabalama kahramanlarımızı bir sirk ile tanıştırıyor. İşte tüm eğlence, tüm hikaye de bundan sonra başlıyor. Her ne kadar ekip lideri ve asıl karakter Aslan Alex gibi dursa da; tıpkı Shrek filminde yan rolde duran Eşek gibi, Madagascar serisinde de tüm eğlence, ilgi ve hikayeyi sirküle eden kahraman yine bir yan karakter olan Zebra Marty üzerine kurulu.

Marty filmin, ekibin neşe kaynağı zira. Keza onun dublajı, çizimi ve yaptıkları izleyici en fazla eğlendiren unsurlar elbetteki.

Kendi çizgi serisine kavuşan Madagascar Penguenleri ise yine filmin önüne çıkarılmamış, ara ara gözüküyor. Nickelodeon veya zaman zaman CNBS-e kanalında izlediğimiz bu dört kahraman; kendi serilerindeki gibi çizilmemiş. Daha basit, göze çarpmayacak şekilde ekrana gelen Penguen dostlardan filmde zaten Skipper ve Kowalski ön planda. Rico ve Private ise yok denecek kadar azlar bu filmde de.

Yine Madagascar Penguenleri adlı çizgi seride, 4 penguene eşlik eden lemurlar Kral Julien, Maurice ve Mort’da hikayenin çok fazla önüne geçmeyecek şekilde filme monte edilmişler. Minik lemur Mort filmin bir tren sahnesinde sizi kahkahaya boğacaktır, eminim.

Bunların haricinde film yine bir animasyon ve DreamWorks şöleni. 3D veya standart hangisi olursa olsun izlemekten keyif alacağınız filmdeki tek eksik; filme yeni katılan karakterlere yapılan Türkçe dublajda çok fazla İtalyan’i kelime zorlaması. Yapıyoreee, ediyoreeee, seviyoreeee gibi kelimeler bir yerden sonra bayıyor. Ama bu sonuçta bir çocuk filmi ve söylenebilinecek çok fazla bir şey yok. İzlemekten sıkılmayacağınız, paranızın hakkını veren bir film daha…

Aslan Alex’i Ben Stiller, Zebra Marty’i Chric Rock, Gergedan Gloria karakterini Matrix serisinde Niobe karakterini oynayan Jada Pinkett Smith, Zürafa Melman’ı Friends dizisinde Ross karakterine hayat veren David Schwimmer orjinal seslendirmede karakterlere hayat veren isimler.

Mutlaka izleyin, pişman olmayacaksınız….

Serkan Çakmak

FRAGMAN

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım