Dar Alanda Kısa Paslaşmalar Filminden

Dar Alanda Kısa Paslaşmalar Filminden

Replikler yazılı olarak yazının devamında…

hacı:naber torba?

suat:sen mi geldin hacı abi?

h:benim

s:(ağlamaya başlar) niye böyle oldu be abi? (hıçkırır) ben çok sevmiştim be abi, o kadar mektup gönderdim,insan bi cevap yazar. benim günahım ne abi?

h: bak koçum,belli olmuyor ama benim bir tek kulağımın arkası kaldı. artık acı çekmekten ve acı çektirmekten
zevk almamayı öğrendim. sevgililer -heh- bizim olanlar ve olmayanlar hepsi iz bırakır. bu izler şimdi seninki gibi çok derinini çiziyor. hepsi kalır. ama inan yeni izlerde olucak, yaşlıları düşün sanki herşeyi bilirlermiş gibidirler ama öyle değil. ne kadar acı çekersen çek şunu hiç unutma çizilecek bi yer hep vardır ve çizecek bi yer. (müzik girer) ressam olur bazıları başkalarının kalbini kazıya kazıya ya da resim olurlar senin gibi kazına kazına.

s: beni çok derin kazıdılar abi ama altından sarı yeşil çıktı, he he.

h:he he he.

s: sen demiştin ya abi,hani sonbaharda dağlarla çamların arasında görünen yaprakları sararan çınar ağaçlarına bakıp, işte bizim takım demiştin. işte bizim takım o abi.

h:evet, bizim takım, hep yeşil kalan çamlar ve hep sararan çınarlar. hayatta torba,(torba’nın başını tutar) yeşil kalmakta var
sararmakta. dağın rengi bunlar dağın rengi….neyse, serkan senin takım arkadaşın, nurten de artık ya
yengen ya da bacın. o artık yok, belki de hiç yoktu. hadi sil gözlerini,bu kadar diyet yeter.

s:(hıçkırır) evet abi, o artık yenge, bende kaleci. kaleci torba suat. (kalkar,çıkar)

(aynur gelir)

a:konuşmanı özlemişim

h:senin için kelimelerim bitti. sen bitirdin.

a:sen yanlış yaptın hacı, olacak iş değildi bizimkisi,anlamadın.

h:biliyorum,bazen seninleyken bile böyle düşünürdüm. anlamadığımı düşünürdüm. kendi elimle seni
kaybettiğimi. o zaman ölmek gelmişti içimden, geberip gitmek. bu aralar yine oluyor ama kimse yok ki,kimi kaybediyorum? niye hâla böyleyim,bilmiyorum.(kalkar,kapıya gelir)

a:dur. biraz daha konuşalım. aslında bunları özlüyorum.

h:seni diyemiyorsun di mi? seni özledim demiyorsun. her zaman kraliçelik peşindesin. hep ulaşılmazsın. halbuki ben o kadar çok şeyi özledim ki unutuyorum bazen,artık fark etmez diyorum. dünya artık böyle benim için; sen yoksun, yoktun zaten. bunu niye yapıyorsun? aklımı karıştırıyosun. bu iş bitmedi mi ha? 5 yılımı senin için harcamadım mı? ben yapamam, hem senle hem sensiz olamam. ne yapalım? ben böyleyim. ben gidiyorum.(çıkar, aynur rakısını içer. ekran kararır.)

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım