Avatar Yeniden 4 Elementi Bükmeye Geliyor

Avatar: Legend of Korra, yakında yayınlanacak Amerikan animasyon televizyon mini-dizisi. Dizi Kasım 2011’de Nickelodeon’a yayınlanacaktır. Mini-dizi 2005-2008 arasında yayınlanan Avatar: Son Havabükücü’nün devamı niteliğindedir. Dizinin 12 bölüm olması düşünülmektedir. Özgün diziyle aynı kurgusal evrende geçmektedir: milletlerine bağlı olarak su, toprak, ateş veya havadan birini kontrol etme yeteneğine sahip insanların bulunduğu Asya tesirli dünyadır. Bu dünyada Avatar olarak bilinen biri vardır. Avatar dört ullusun arasındaki dengeyi sağlar ve yalnızca o dört elementi birden bükebilir. Korra dizinin asabi özgür kahramanı, özgün dizideki Aang’den sonra gelen Avatar bedenidir.

Yaratıcıları Michael Dante DiMartino ve Bryan Konietzko diziyi, özgün dizinin sonundaki Ateşkralı Ozai ve Prenses Azula’nın yenilgisinden 70 yıl sonrasında yeni Avatar Korra’nın bükme karşıtı devrimcilerle yüzleşirken bir yandan da havabükmeyi öğrenişiyle sürdürmeyi planlamaktadır.

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım