6 Nisan 2012 Gösterime Giren Filmler

Türkiye’de bu hafta vizyona 3 tanesi yerli olmak kaydı ile 5 yeni film gösterime girdi. “Şahane Misafir, Amerikan Pastası: Buluşma, Ülkücüler, Titanik 3D, Mevsim Çiçek Açtı” bu hafta vizyondaki yeni filmler. Aslında buradaki filmlerden Titanik 3D için yeni ifadesi yanlış olacaktır. Titanikin batışının 100. yılında son çekilen filmin 3D desteğiyle tekrar sinemaya döndüğünü belirtmek gerekir.

Kısaca filmlerin konusu, kadroları ve fragmanlarına gelirsek… Yazının devamı, 5 filmin geniş detayı tam size göre.

Titanik 3D – Titanic 3D

1997 yapımı olan, başrollerini Leonardo Di Caprio ve Kate Winslet‘in paylaştığı; James Cameron’un yazıp, yönetip, yapımcılığını üstlendiği film 15 sene sonra bu sefer 3 boyutlu olarak tekrar peyaz perdeye dönüyor. Titanik adlı geminin 100. batıl yıl dönümü nedeniyle ekrar gelecek olan filmi tahminen izlemeyen yoktur. 3D film meraklısı ve Titanik sevdalılarını sinemaya bekleyen yapım, gişede beklenen ilgiyi görmezse kimse şaşırmasın.

En İyi Film dahil olmak üzere 11 Akademi Ödülü kazanmış bir film olduğunu da tekrar hatırlatırım.

Yönetmen: James Cameron

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Billy Zane

Tür: Dram, Romantik

Süre: 210 dk

 

Amerikan Pastası : Buluşma – American Pie : Reunion

1999 yılında vizyona fırtına gibi giren, gençlik sineması kültürünü yeniden kazandıran “American Pie” yani “Amerikan Pastası” sayısız tekrar ve başarısız ekibin filminin ardından orjinal ekibi ile geri dönüyor.  Jim ve Babası, Oz, Kevin, Vicky, Stifler, Finch, Heather, Michelle… Kısaca 1999 kadrosu 13 sene sonra izleyiciyle tekrar buluşuyor.

En lezzetli dilimi en sona ayır” sloganıyla yola çıkan ekip, izleyiciye bol kahkaha sözü veriyor.

Yönetmen: Jon Hurwitz, Hayden Schlossberg

Oyuncular: Eddie Kaye Thomas, Thomas Ian Nicholas, Sean William Scott, Chris Klein, Tara Reid, Alyson Hannigan, Jason Biggs ,Mena Suvari, Eugene Levy, Jennifer Coolidge,

Tür: Komedi

Süre: 112 dk

 

Ülkücüler

Ülkücü hareketin 1980 ve öncesi mücadelesinin konu alındığı, cezaevi güncesi tadında bir saygı duruşu filmi. Yerli bir “Belgesel” olarak karşımıza çıkan “Ülkücüler“in yazar, yönetmen ve yapımcı koltuklarında Bilal Kalyoncu ismi göz çarpıyor.

Yönetmen: Bilal Kalyoncu, Halil Sarı

Oyuncular: Faruk Akçam, Bertan Avcı, Ersin Aygün

Tür: Belgesel

Süre: 120 Dakika

 

Şahane Misafir –  Magnifica Presenza

Senaryosunu Federica Pontremoli ve Ferzan Özpetek‘in beraber yazdığı; yönetmenlik koltuğunda Ferzan Özpetek’in yer aldığı İtalyan menşeili Türk yapımı filmde Cem Yılmaz konuk oyuncu olarak göze çarpıyor. Film, 28 yaşındaki Pietro’nun aktör hayallerinin peşinden koşmaya karar vermesi ve bu sebeple Roma’ya gelmesini konu alıyor. Dram ve komediyi iç içe işleyen film de Cem Yılmaz’ın önce kısa bir rolle konuk oyuncu olması beklenirken, rolünün büyüdüğü de basın bülteninde bildirilen haberler arasında. Yılmaz,  filmde bir hayalete hayat veriyor.

Yönetmen: Ferzan Özpetek

Oyuncular: Elio Germano, Beppe Fiorello, Cem Yılmaz

Tür: Dramatik Komedi

Süre: 106 dk

 

Mevsim Çiçek Açtı

Haftanın son filmi Ali Levent Üngör‘ün hem yazıp hem de yönettiği “Mevsim Çiçek Açtı“. Bu hatfa gösterime giren 3 Türk yapımından biri olan filmde Yavuz Bingöl, Kerem Alışık, Turgay Tanülkü ve Mehtap Bayri gibi isimler dikkat çekiyor.

Filmin tamamı Almanya’da Nürnberg şehrinde çekilirken; konu itibari ile gurbetçilerin dramı ve gurbetteki kadınların şiddet sorunları ele alınıyor.

Yönetmen: Ali Levent Üngör

Oyuncular: Yavuz Bingöl, Kerem Alışık, Turgay Tanülkü, Mehtap Bayrı

Tür: Dram

Süre: 98 dk

 

Herkese İyi Seyirler.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım