30 Mart 2012 Gösterime Giren Filmler

Türkiye’de bu hafta vizyona 1 tanesi yerli olmak kaydı ile 5 yeni film gösterime girdi. “Titanların Öfkesi, Büyük Mucize, Kaos : Örümcek Ağı, Pamuk Prenses’in Maceraları: Ayna Ayna Söyle Bana ve Şansa Bak” bu hafta vizyondaki yeni filmler.

Kısaca filmlerin konusu, kadroları ve fragmanlarına gelirsek… Yazının devamı, 5 filmin geniş detayı tam size göre.

Titanların Öfkesi – Wrath Of The Titans

Kadrosunda Liam Neeson, Ralph Fiennes, Bill Nighy gibi ünlü oyuncuları barındıran ve bir devam filmi olan “Titanların Öfkesi” filminde yönetmen koltuğu Jonathan Liebesman‘a ait. Kendisini “Battle: Los Angeles” yani “Dünya İstilası: Los Angeles Savaşı” tanıyorsunuz. 145 dakikalık aksiyon dolu bu fantastik macera filmi yine bir Amerikan sinema örneği.

2010 yılında çekilen “Clash of the Titans” yani “Titanların Savaşı” filminin devamı niteliğinde çekilen “Titanların Öfkesi – Wrath Of The Titans” da bir önceki filmdeki gibi yine Perseus’un (Sam Worthington) etrafında dönüyor. 10 yaşındaki çocuğuyla sakin bir hayat yaşayan Perseus, Tanrılar ve Titanlar arasındaki savaşın büyümesi sebebiyle zorunlu olarak savaşa katılır.

İnsanların bağlılıklarını azaltmaları ve tanrıların hapsedilmiş titanlar ve gaddar liderleri Kronos (Zeus, Hades ve Poseidon’un babası) hapisten kaçar. Kronos Zeus’u esir alır ve insanlığı tehdit etmeye başlar. Bu durumda iş insanlığı daha önce de kurtarmış olan Perseus’e düşer.
Yönetmen: Jonathan Lievesman
Oyuncular: Sam Worthinghton, Liam Neeson, Ralph Fiennes, Toby Kebbell
Tür: Aksiyon, Fantastik, Macera
Süre: 145 dk

Filmin Fragmanı

 

Pamuk Prenses’in Maceraları: Ayna Ayna Söyle Bana –  Mirror Mirror

” Mirror Mirror” ya da Türkçe’ye çevrilen adıyla “Pamuk Prenses’in Maceraları: Ayna Ayna Söyle Bana” bu hafta gösterime giren fantastik filmlerden bir diğeri.

“The Fall, Immortals” gibi filmlerin yönetmeni olan Tarsem Singh yine bambaşka filmin yönetmenlik koltuğuna oturmuş ve iyi de bir iş çıkarmış. Başrolünde Julia Roberts gibi güçlü bir oyuncuyla yola çıkan “Mirror Mirror” filminde; Roberts’a “The Lord of The Rings” ve “Game Of Thrones” yapımlarıyla iyice sevdiğimiz aktör Sean Bean, yeni nesil oyunculardan 1989 doğumlu İngiliz Aktris Lily Collins, bir çok filmde karşımıza çıkan kısa boylu oyuncu Danny Woodburn…

Film Pamuk Prenses’in Maceraları’nın, klasik masalın biraz daha anlatılmamış taraflarına yönelirken; ülkemizde Türkçe dublaj ile vizyona giriyor.

Yönetmen: Tarsem Singh
Oyuncular: Julia Roberts, Lily collins, Armie Hammer, Danny Woodburn, Sean Bean
Tür: Fantastik, Macera, Dram
Süre: 105 dk

Filmin Fragmanı

 

Kaos: Örümcek Ağı

Film haftanın tek yerli yapımı olarak göze çarpıyor. Türkiye’yi içten ve dıştan korumak amacıyla kurulan Ulusal Güvenlik Teşkilatı çevresinde geçiyor. Son görev oldukça tehlikelidir ve ekibin görevi tamamlamak için sadece 48 saati vardır.

Senaryosunu Tolga Küçük‘ün yazdığı, Cem Gül’ün yönetmenliğinde çekilen filmin kadrosunda televizyon dizilerinden tanıdığımız Rojda Demirer, “Issız Adam” ve “Romantik Komedi” filmleriyle adından söz ettiren Cemal Hünal ve yine dizilerden tanıdığımız Gökhan Mumcu karşımıza çıkıyor.

Aksiyon dolu senaryosu ve özel efefktlerle donanmış olmasına rağmen, okuduğum ve dinlediğim yorumlara göre vasatın üzerine çıkamayan bir yerli film daha.

Yönetmen: Cem Gül
Oyuncular: Gökhan Mumcu, Rojda Demirer, Cemal Hünal
Tür: Aksiyon

Filmin Fragmanı

 

Büyük Mucize – Big Miracle

Hem romantik hem dramatik tat veren Büyük Mucize filminde Alaska’da sıkışıp kalan balinalar için yapılan seferberlik konu alınıyor. Tür olarak “Hayvanseverlik” duygusunun ön planda olduğu filmin konusu ise kısaca şöyle :

“Yaz aylarından sonra Alaska’da beklenmedik bir olay meydana gelir. Bir Eskimo, buz kütleleri arasında 3 gri balinaya rastlar. Normalde sıcak bölgelere göç etmiş olması gerekn balinalar, buzlar arasında sıkışıp kaldıkları için bölgeyi terk edememiştir. Haberin yayılması üzerine tüm dünyadan çevreciler, bilimadamları, televizyonlar, petrol şirketleri ve daha birçok grup balinalara yardım etmek için seferber olur. ”

Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmin kadrosunda ise güçlü isimler mevcut. Kristen Bell, Drew Barrymore, John Krasinski ve Dermot Mulroney onlardan sadece bir kaçı. Ailecek sessiz sakin bir film izlemek istiyorsanız ve havyansever biriyseniz “Big Miracle” yani “Büyük Mucize” filmi tam size göre.

Yönetmen: Ken Kwapis
Oyuncular: Kristen Bell, Drew Barrymore, John Krasinski, Dermot Mulroney
Tür: Dram, Romantik
Süre: 123 dk

Filmin Fragmanı

 

Şansa Bak – 50 / 50

Haftanın gösterime giren son yeni filmi “Şansa Bak – Fifty/fifty”

Gerçek bir hikayeden beyaz perdeye uyarlanan filmde; Radyo programları için metin yazarlığı yapan 27 yaşındaki Adam, nadir görülen bir omurga kanserine yakalanması ve hayata yeniden nasıl tutunduğu konu alınıyor. Amerikan tabiri ile “bittersweet” türündeki yani dramatik komedi filminin kadrosunda son yılların başarılı oyuncularından Joseph Gordon-Levitt yer alırken ona bir diğer genç ve başarılı komedyen Seth Rogen eşlik ediyor.

Filmde 1985 doğumlu, Alacakaranlık serisinde “Jessica Stanley” karakteri ile tanıdığımız güzeller güzeli Anna Kendrick ve yine Alacakaranlık serisinden “Victoria” rolü tanıdığımız güzel oyuncu Bryce Dallas Howard yer alıyor. Filmde yönetmen koltuğu ise Jonathan Levine’e ait.

Yönetmen: Jonathan Levine
Oyuncular: Joseph Gordon-Levitt, Seth Rogen, Anna Kendrick, Bryce Dallas Howard
Tür: Dramatik Komedi
Süre: 99 dk

Filmin Fragmanı

 

Herkese İyi Seyirler.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım