Volkan Demirel’in Ahı Mı Tuttu?

Yazının bir kısmını VK’da birisi yazmış. Orayı tırnak içine aldım. Kalanı benim zaten. İspanya maçından dem vuralım.

“TT Arena’da ki Kazakistan maçı daha başlamadan, ısınma çalışmaları sırasında Volkan Demirel’in şahsına, annesine, eşine, kundaktaki bebeğine yoktan yere, ahlaksızların nefreti yüzünden milli formayı üzerinde taşırken küfür edildiğinde Volkan tepki gösterdiği için vatan haini ilan edildi.

İspanya maçında takımın en büyük yıldızı olarak gösterilen, ön planda tutulan, en çok şey beklenen Arda Turan performansı yüzünden protesto edilince bunun yanlış olduğu söyleniyor, destek veriliyor. Arda’ya küfür edilmedi. Sadece protesto edildi.

Volkan Demirel’e küfür edildiğinde açıklamalarında Arda’ya destek veren Fatih Terim Volkan’a neden destek vermedi? Sosyal medya hesaplarında Arda’ya destek mesajları veren milli takım oyuncuları zamanında küfür yiyen arkadaşları Volkan’a neden destek vermedi? Neyi eksikti Volkan’ın?

Sorun Fenerbahçe’li olması mıydı? Arda gibi büyük yerlere gelememesi miydi? Milli takım söz konusu olduğunda o formayı taşıyan herkes eşit değil mi? Demek ki değilmiş.

Fatih Hocaları isteseydi o gün Volkan’a da destek verirlerdi ama hocaları istemedi. Milli takımı bile birilerinin maşası haline getirdiler. Milli formayı taşıyan oyuncular arasında bile ayrımcılık yapılıyor. Yazıklar olsun bu zihniyete.”

Volkan Demirel'in Ahı istasy10net

Ahı tutuyor bazı çocukların. Ahı tutuyor Volkan dışında formayı bu sezon hakeden Alper Potuk’un, Mehmet EKici’nin, Yasin’in, Ömer Ali Şahiner’in, Zolga Zengin’in, Serkan Kırıntılı’nın, Hasan Ali Kaldırım’ın, Kerim Frei’ın… Hatta Ersan Gülüm, Yalçın Ayhan, Ömer Toprak, Deniz Kadah, Eren Albayrak, Uğur Demirok, İsmail Köybaşı gibi adamların.

Aman sakatlanmayın derdindeki Hakan Çalhanoğlu, Arda Turan, Caner Erkin gibilerin kıçını kollamaya devam. Yukarıda Allah. Görüyor işte.

Çünkü kenarda kendini futbol peygamberi zanneden, şişirilmiş birisi var. Egosu tavan. Atarlı oğlan… Almadığın Volkan Demirel’in ahıdır bu. 2 maçta direkler 4 top kurtarmış, Volkan Babacan ise 1… 🙂 Allah daha beter etsin. Milli davayı olayı geçti artık. Hadi bizim Volkan’ı almadın. Ayakları titremeyecek, büyük maç ve turnuva tecrübesi olan kalecimiz mi yok? Yok diyenin futbol bilgisi de buraya kadardır zaten.

Mehmet Topal gibi orta sahayı süpüren bir adamı sen aldın, stopere koydun. Sen elinle orta sahayı teslim ettin. Yetmedi, Mehmet’i de milletin önüne attın. Bu ligde stoper mi yok? Yalçın, Bekir İrtegün, Ersan, Uğur Demirok… Yahu kenarda kazma da olsa Semih var. Bu neyin kafasıdır?

Sağda oynayan Gökhan sakat. Bakın ki tüm ataklar oradan geliyor. Solda ise Caner, aylardır top oynamadığından gidip gelemiyor. Bunu gözlerin hiç mi görmedi? Görmez, göremez.

Orta sahada bu maça Oğuzhan, Hakan, Arda, Selçuk ile çıkamazsın. Rakibin San Marino değil, İspanya. Oğuzhan yerine beklerdik ki pres yapacak Olcay oynasın. Tüm sezonun formsuzu Selçuk kenarda kalsın. Hatta niye kadroya aldın, o ayrı mesele. İnsan şu 2 maçı görünce diyor ki “Alper neden alınmadı? Mehmet Ekici neden yoktu” Bu böyle gider. Emre Mor kim oğlum? Kaç kere izlediniz, bu takımla kaç kere maça veya antrenmana çıktı da yedek kulübesini işgal ediyor?

Edirneyi geçtikten sonra herkesin yıldız olduğuna inanan bir zihniyet var. Yunus Mallı kim yahu? Ne yapmış abicim? İlla kadroya adam alacaksan Kerim Frei neden alınmadı? Şu kadroda Muhammed Demir de oynardı. Deniz Kadah bile iş yapardı. İyi bir sezon geçiren Eren Albayrak’ın suçu ne? Konya’da olduğu için mi Ömer Ali Şahiner kadroda yer almıyor?

Sorulası çok soru var. Tüm sezonu sakat geçirmiş Nuri Şahin’den, reklamda oynamaktan futbolu unutan Arda Turan’dan, serbest vuruş dışında varlığı olmayan Hakan Çalhanoğlu’ndan medet umuyorsak eğer… Vay halimize… Saydığım bu isimlerin de sakatlanmamak adına sahada yürüdüğünü elbette birileri görecektir.

Futbolun peygamberine soru da sorulmaz. Zira futbolu en iyi o bilir. Bizimkisi olsa olsa, cahil cahil konuşmaktır.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım