Victoria Ravva Veda Etti

Voleybolun ve Fransız Cannes takımının efsane oyuncusu Victoria Ravva, 40 yaşında voleybola veda etti. Gürcü asıllı Fransız voleybolcu, 1980 yılında başladığı voleybol kariyerini noktalamış oldu. Geçen yıllara rağmen performans, fizik ve enerjisinden bir şey kaybetmeyen Ravva’nın kariyeri tam bir başarı koleksiyonu.

20 yıldır Cannes forması giyen; 19 Fransa Ligi, 18 Fransa Kupası ve 2 CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kazanan Ravva 1993-1995 yılarında Türkiye’de Vakıfbank forması da giyerek Türkiye Kupası şampiyonluğu yaşadı.

2003 Şampiyonlar Ligi’nin En Değerli Oyuncusu, 2004 Şampiyonlar Ligi’nin en iyi smaçörü, 2005 Şampiyonlar Ligi’nin en skorer oyuncusu, 2006 Şampiyonlar Ligi’nin MVP’si, 2010 Şampiyonlar Ligi’nin en iyi blok yapan oyuncusu da seçilen Ravva’nın özel hayatında da voleybolcu Alexandre Jioshvili ile evli olduğunu ve Nina ve Calista adında ikiz çocuklarının bulunduğunu hatırlatalım.

Voleybola ve spora yaptığı katkılardan… 40 yaşına rağmen cesurca çıkıp, top oynamaktan… Vazgeçmemeyi gençlere göstermekten… Kısaca hiç bir şeyden vazgeçmeyen Ravvaya teşekkür ederiz.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım