Pep İntihar Etti, Madrid Şampiyon

İspanyada La Liga’da şampiyonluk yarışının iyice kızıştığı haftalarda; El Clasico’da Real Madrid, Barcelona’yı Nou Camp’ta 2-1 mağlup etti ve bitime 4 hafta kala puan farkını 7’ye çıkardı. La Liga’da son 4 hafta kalırken; Real Madrid 88, Barcelona 81 puanda.

 

Maç içinde çok etkin bir futbol ortaya koymayan Real Madrid, Türkiye Ligindeki anadolu takımları misali büyük takımlara karşı at ve yat stratejisi ile sahaya çıktı. Daha net ifade etmek gerekirse; Morinho bugün sahaya koyduğu futbolun kopyasını İnter’deyken Şampiyonlar Ligi mücadelesinde yine Barcelona’ya karşıya koymuş ve o maçı 1-0 kazanmıştı.

Hakemin de desteği ile, düdüklerin fazlasıyla Madrid lehine çalındığı bir maçta; bir de Guardilo maça Adriano, Tello ve Tiago gibi genç isimlerle sahaya çıkınca sonuç kaçınılmaz oldu. 30 Milyon Euro ile transfer edinen Alexis Sanchez, 40 milyon Euro ödenen Cesc Fàbregas, savunmanın bel kemiği Pique yedek kulübesinde kalınca; üstüne üstlük yapılan değişikliklerde gençleri değil de oyundan Xavi gibi deneyimli oyuncular çıkınca mağlubiyet kaçınılmaz oldu.

Ligin ortasından beridir bir türlü şampiyon olacağına inanmayan Pep, sahaya da kazanmak için çıkmamış belli. Keza liderin 4 puan gerisinde ve kazanması durumunda son 4 haftaya 1 puan farkla girecekti. Takıma ve şampiyonluğa ne olursa olsun inanmak örneği aslında tam da karşımızda var : Fenerbahçe ve Aykut Kocaman. Liderin 5 puan gerisinde, eksik ve moralsiz kadrosuyla “şampiyon olacağız” diyen bir takım var. Barcelona ise burada zayıf kaldı bu sene.

Açıkçası lig Barcelona için bitti diyebiliriz. kalan 4 maç antreman havasında geçecektir. Bundan sonraki tek hedefin Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu olduğunu ifade etmek gerekir. Ve sonrasında Pep’in kararı beklenecek : Tamam mı, devam mı Barcelona’da?

Bu akşam sonuçtan ziyade, bana iyi bir futbol ve pozisyon seyrettiren; pas nasıl atılır, pozisyon nasıl yaratılır dersi verdiği için bir kere daha Barcelona’ya teşekkür ederim.

Her zaman yen yen yen olmuyor elbette. Arada fakir fukara da sevinmeli 🙂

Serkan Çakmak

 http://www.kortuttugunuspor.com/futbol-2/pep-intihar-etti/

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım