Galatasaray Daikin 2014-2015 Sezonu

Galatasaray’ın kendi resmi sitesinin pek detaylı olmaması nedeni ile voleybol kadın şubesinin sayfasında kadro, transfer veya haber göremeyen arkadaşlarım mesajlar göndermişti. Her ne kadar Fenerbahçe’li olsak da dönem dönem haberlerini yazıyoruz.

2014-2015 sezonunda Galatasaray Daikin avrupada CEV Kupası için mücadele edecek. CEV Kupası´nda bayanlarda ilk tur ilk karşılaşmaları 11-13 Kasım, rövanş karşılaşmaları ise 25-27 Kasım tarihleri arasında oynanacak. Galatasaray Daikin – Le Cannet eşleşmesinin ilk maçı İstanbul´da, ikinci maçı ise Cannes´da oynanacak.

Benim şuana kadar edinebildiğim bilgilere göre gelen ve giden isim skalası aşağıdaki gibidir. Daha fazla bilgiye ulaştıkça yazıyı güncelleyeceğiz.

TAKIMDAN GİDENLER

Ayrılık haberleri özellikle bu şubeyi yakından takip edenleri mutlu etmeyecektir. Zira bu takımın ilk 6sının sürekliliğini sağlayan isimler bu sezon takımda olmayacak. Japon smaçör Kimura Saori gelecek sezon için ülkesinin Toray Arrows takımı ile anlaşma sağladı bile.

Kadronun 2 pahalı ve başarılı ismi ise ezeli rakip Fenerbahçe’ye transfer oldu. Buna göre Kolombiyalı pasör çaprazı Madelaynne Montaño Caicedo ve İtalyan deneyimli pasör Eleonora Lo Bianco gelecek sezon kadrosunda yer almayacaklar.

Galatasaray Daikin’de 4. ayrılık başarılı Milli Takım oyuncusu Neriman Özsoy ile yaşandı. Tecrübeli isim gelecek sezon İtalya’nın Imoco Volley Conegliano takımında smaçör olarak görev yapacak.

Edindiğimiz son ayrılık haberi ise 2 sezondur orta oyuncu olarak görev yapan Sinem Barut‘tan geldi. Güzel oyuncu gelecek sezon Yeşilyurt başarısı için ter dökecek.

Dobriana Rabadzhieva, Ergül Avcı, Stafana Veljkovic ve Aslı Kalaç takımda kalacak mı henüz belli değil.

TAKIMA YENİ KATILANLAR

Kadrosunun 5 önemli oyuncusunu kaybeden ve Cev Kupasında mücadele edecek Galatasaray Daikin dış transferde ise biri yerli olmak üzere 4 isimle anlaştı.

Geçen sezon Brezilya Ligi’nde Molico Nestle Osasco forması giyen 1994 doğumlu İtalyan milli oyuncu Caterina Bosetti, artık Galatasaray Daikin forması giyecek. 1.80 metre boyundaki isim smaçör olarak görev yapıyor. Oyuncunun smaç yüksekliği 3 metre olurken, 2.81 metre kadar blok çıkabiliyor.

Sezonun 2. transferi Fransa’nın RC Cannes takımında forma giyen 33 yaşındaki tecrübeli, yine bir İtalyan olan, milli oyuncu Nadia Centoni oldu. 1.85 metre boyundaki smaçör oyuncu 2007’den beridir Fransada oynuyordu. Oyuncunun 3.07 metre smaç ve 2.91 metre blok yüksekliği bulunuyor.

Galatasaray Daikin, dış transferde İtalya’nın Rebecchi Nordameccanica Piacenza takımında forma giyen Hollandalı smaçör Floortje Meijners ile de anlaşma sağladı. Hollandalı smaçör 27 yaşında ve 1.92 metre boya sahip. 3.10 metre smaç ve 2.85 blok yüksekliği olan oyuncu bu sezon Galatasaray kadrosunda yer alacak.

Ve şuana kadar edindiğimiz transfer bilgilerine göre son isim, geçen sezon Vakıfbank kadrosunda yer alan Ayşe Melis Gürkaynak. 1990 doğumlu orta oyuncu, 2008-2009 sezonunda kiralık olarak Galatasaray forması giymişti. 1.84 metre boyundaki oyuncunun smaç yükseliği 3 metre, blok yüksekliği ise 2.80 metre.

Ek olarak Vakıfbank’tan ayrılması gündemde olan Sırp milli oyuncu Jelena Nikolic, yeni sezonda her an Galatasaray Daikin’in formasını giyebilir.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım