Bir Forma Fiyaskosu da Galatasaraydan

Geçenlerde şu konuda Fenerbahçe’mizin yeni sezon formalarını tanıtmıştık. Açıkçası bir Fenerbahçe’li olarak klasik ve efsane çubuklu formamız hariç, hiç biri hoşuma gitmemişti. Belli bir kalıbın üzerine boya dökmekten öteye gidememiş, klasik tasarımlardı.

Nike tarafından hazırlanan yeni sezon formalarının tanıtımında Arda Turan klasik parçalı formayı, Kazım Kazım sarı formayı, Ceyhun Gülselam da siyah formayı ilk tanıtan isimler oldu.

Açıkçası Arda tarafından tanıtılan ve rahmetli Metin Oktay’la özdeşleşen klasik parçalı forma haricinden pek bir ahım şahım forma Galatasaraydan da göremedim.

Yenilikçi, yaratıcı tasarımların daha çok rağbet gördüğü ülkemizde, 2 büyük kulübün bu sene formalara gereken özene göstermemesi ise merak uyandırıcı. Sanırım Galatasaray taraftarının tek sevindiği nokta son yıllarda alay konusu haline gelen pastel forma reklerinden uzak durmasıydı. Hatılarsanız geçmiş yıllarda portakal, mor ve somon balığı renklerinde (ki pembemsiydi) formalar tanıtmıştı.

Bu sene Fenerbahçe ne kadar çok efsane Çubuklu formayı giyecekse sanırım Galatasaray da efsane Parçalı formayı giyecektir. Yeni formaları görmek ve almak isteyen Galatasaraylı arkadaşlarımızı da GS Store mağazalarına bekleriz.

Serkan Çakmak

 

 

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım