Model Grubunun Şarkısı Çalıntı Mı?

İlk albümü aslında 2009 yılında çıkan, ancak 2011 yılındaki “Diğer Masallar” albümüyle çıkış yakalayan grubun en sevilen parçalarından “Değmesin Ellerimiz” çalıntı mı?

2011 yılında piyasaya çıkan 2. Albümleri “Diğer Masallar” daki en göze batan parçalardan “Değmesin Ellerimiz” aşağıda video ile örneklendirdiğimiz şekilde Beyonce’nin 2009 yılında çıkan “Hello” parçasının neredeyse bir kopyası.

Model’in 2. albümündeki “Değmesin Ellerimiz”, albüm detaylarına baktığımızda söz ve müziğin yaratıcısı olarak grubun bas gitaristi Can Temiz görünmekte. Böylesine iyi işler beklediğimiz Türkçe Rock grupları arasında, anlamsız gereksiz birşeyin olması gerçekten yıktı beni.

İşte o video :

Grubun bu konuya ne açıklama yapacağı şu an bir merak konusu. Olayı ben de facebookumda sevgili arkadaşım Erdinç Çebi’nin paylaşımı ile öğrendim.

Yazık.

Serkan Çakmak

İşte her iki parça

Beyonce – Hello

Model – Değmesin Ellerimiz

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım