Cartel 15 Yıl Aradan Sonra Bomba Gibi Döndü

Cartel

Almanyanın göbeğinden çıkan “Çılgın Türkler”, 15 sene yeniden döndüler sahnelere bomba gibi. Zamanında Karakan ve Erci-e pampililerin aralarından geçen kara kedinin izleri nedeniyle gümbürdettiler grubu. Solo atarız, kendi albümlerimizi yaparız dediler ve gittiler.

Cartel 1 numara en büyük diye kazıdılar slogan gibi sözlerini akıllarımıza. Ne zaman açsak aynı tatta bir parçayla yerleştiler Türk Müzik tarihinin dağarcığına. Onca zaman için hep aynı soru döndü durdu akıllar : Bu bombili baykuşlar neden yeniden albüm yapmaz? Gaipten gelen seslerin Alper Ağa ve Ercie üzerindeki etkisinden olsa gerek, salla Karakanı biz yapalım baba albümü dediler olsa gerek, 15 sene sonra “Bugünkü Neşen Cartel’den” adlı albümleriyle, 5 adam, 12 yepyeni şarkı, müthiş bir albümle döndüler aramıza.

Önce Tarkanın “Bir Oluruz” adlı parçasına yaptıkları yeni düzenleme ve sözlerle daldılar ekranlara. Dedik “aga geliyorlar” sonra düştü albüm kucağımıza. Kafa dinlemelik güzel bir albümmüş meğer. Güzel güzel.

Özlemişiz çocukları.Alper Ağa, Erci E., Ichi Baba, M.Ali, Ole Peter… Yardırıyorlar şimdi 12 parçalı albümleriyle. Albümde “Bu Gece Bize Gel” diye bir parçaları var. Şu an favorim budur. Dinledikçe seveceksiniz.

Haydi gençler, pamuk eller cebe. 🙂

Serkan Çakmak – Remphin Renovatio

10-mart-2011
12:30

Cartel – Bugünkü Neşen Cartel`den

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım