35 Yılda Kürdandan San Francisco Yapıldı

Scott Weavers, 35 yılda 100 bin kürdan kullanarak San Francisco’yu belirli ölçülerde yeniden inşa etti. Dile kolay, tam 35 senelik bir emek… Gerek kendisi, eşi, ailesi ve arkadaşları dünyanın dört bir yanından farklı tür ve uzunluktaki kürdanların bir araya gelmesi ile harika eserler ortaya çıkmış.

Konuda 5 fotoğraf var örneklerini görebilirsiniz. Videoda ise hem fotoğrafları hem de canlı bir şekilde minyatürleri inceleyebileceksiniz. El işçiliği kadar, sanatçının sabrına da hayran olmamak elde değil.

San Francisco sokakları, önemli tarihi yapıları, yollarını pinpon topları ile geziyorsunuz. Pinpon topu ne alaka diyen nasıl olduğunu eklediğim videoda görecek zaten.

Çalışmalar Eylül 2012’ye kadar American Visionary Art Museum’de sergilenecek. Yolu Amerikaya düşenlerin görmesi gerektiğine inanıyorum.

Serkan Çakmak

Yazının devamında 4 fotoğraf, 1 video mevcut…

 

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım