Güle Güle Reto Ziegler

2011-2012 sezonunda Fenerbahçe’den bir Reto Ziegler geçti. Sevinci sevincimiz, göz yaşı hüznümüz oldu. 1 sezon boyunca yılmadan, durmadan kiralık olarak Fenerbahçe’nin formasıyla ter döken 26 yaşındaki İsviçre’li Reto Pirmin Ziegler; kulübü Juventus’a geri döndü.

Andre Santos’un Arsenal kulübüne satılmasının ardından, Juventus kulübünden kiralanan Ziegler; Fenerbahçe forması ile lig ve kupa dahil 42 maça çıktı. 41 kez ilk 11’de başlayan ve sadece kupa maçının birinde yedek olarak sonradan oyuna giren oyuncu 2 gol attı. Gollerden birisi ligde Galatasaray’a, diğeri kupa maçında penaltıdan Kayserispor’a oldu. Bu 42 maçta 8 sarı kart gördü.

Fenerbahçe forması ile 3669 dakika sahada ter döktü.

Attığı gol ise onu gerçek bir Fenerbahçe’li yapan, Galatasaray’a attığı goldü. İşte o gol.

Fenerbahçe’ye 600.000 euro karşılığında gelip, yıllık 2 milyon euro alan Ziegler; aldığı her kuruşun hakkını vererek oynadı. Efsane Lefter’in cenazesinde tabutu omuzunda taşıması, kaçan şampiyonluk sonrası göz yaşlarını tutaması, 28 yıl sonra alınan Türkiye Kupası’nda adının olması, hiç tanımadığı Aziz Yıldırım’ın yanına giderek “Bir baba gibi” demesi… İşte taraftarın gönlünde taht kurduran bir kaç şeydi.

İşte bir kaç enstantane…

 

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım