Wout Wijsmans Fenerbahçe Grundig’te

Hala daha gelecek sezona dair ne gibi bir yatırım yapılacağı belli olmayan Fenerbahçe Erkek Voleybol Şubesi, 2. transferini de sessiz sedasız yaptı. Buna göre takıma kariyeri sayısız başarılar dolu Belçikalı smaçör Wout Wijsmans dahil edildi.

Wout Wijsmans Fenerbahce Grundig

35 yaşında ve yaşlandı diye sözleşme yenilenmemesi düşünülen Ivan Miljkovic dururken, kadroya 37 yaşındaki Wout Wijsmans’ın transfer edilmesi açıkçası sürpriz oldu. Başarıya doymuş, neredeyse 40 yaşına gelmiş oyuncunun takıma ne katacağı bilinmezken, 4 olacak olan yabancı kontenjanının böylelikle 2. şıkkının da doldurulduğunu görüyoruz.

17 Temmuz 1977 doğumlu oyuncu 2.01 metre boyunda. Belçika Liginde Trudo Zonhoven ve Noliko Maaseik; İtalya Liginde Volley Ferrara, Lube Banca Macerata ve Bre Banca Lannutti Cuneo takımlarında forma giyen Belçikalı smaçör, son olarak Çin’de Beijing BAIC Motors Club forması giydi.

Kariyerinde, 2 Belçika ligi şampiyonluğu, 3 Belçika Kupası, 2 Belçika Süper Kupası, 1 İtalya Ligi, 3 İtalya Kupası, 1 İtalya Süper Kupası, CEV Şampiyonlar Ligi, CEV Kupası ve Çin Ligi şampiyonlukları bulunan; mevkiinin en iyi ve tecrübeli sporcularından biri olan Wout Wijsmans, önümüzdeki sezon itibariyle Sarı Lacivertli forma için mücadele edecek. Oyuncu ülkesinin milli takımında da yaklaşık 500 kere forma giymiş durumda.

Oyuncumuza hoşgeldin ve başarılar diliyoruz.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım