Fenerbahçe Kadın Voleybol Yeni Transferler

Fenerbahçe Kadın Voleybol şubemiz yaşadığı bunalımlı döneme rağmen transfer çalışmalarını sürdürüyor. Bugün net biçimde öğrendiğim üzere bir yabancı, bir de yerli transfer ile çalışmalar sürdürülmekte.

Daha önceden Hoşgeldin Nilay Özdemir konusunda VakıfBank Türk Telekom’da forma giyen pasör Nilay Özdemir ile 2 yıllığına anlaşıldığını iletmiştim.

Yine aynı şekilde daha önceden İller Bankası‘ndan smaçör Meryem Boz ve Galatasaray‘dan orta oyuncu Gökçen Denkel Zop‘u transfer edilmişti.

Fenerbahçe’ye transfer olan 24 yaşındaki pasör çaprazı ve smaçör Meryem Boz 1.94 metre boyunda. Gökçen Denkel Zop ise 1985 doğumlu ve 1.92 metre boyunda.

1 pasör, 1 orta oyuncu ve 1 smaçörün ardından Fenerbahçe, dördüncü yerli transferi olan Nilüfer Belediyesi takımı kaptanı smaçör Elif Onur‘u da renklerine bağladı. 1,86 boyunda ve 1989 doğumlu smaçör’ün Fenerbahçe’ye önemli katkılarının olacağını düşünüyorum.

Ve ilk yabancı transferi de Polonya Milli Takımı’nın orta oyuncusu Berenika Okuniewska oldu. Berenika 1.90 boyunda ve 1988 doğumlu. Geçen sezonu İtalya’nın Scavolini Pesaro takımında geçiren Polonyalı milli oyuncu bu sezon Fenerbahçe’nin başarısı için ter dökecek.

Dört yerli ve bir yabancı oyuncuyu renklerine bağlayan Fenerbahçe’de giden ilk resmi oyuncu Naz Aydemir oldu. Şu an için Duygu Bal, kaptan Seda, Koreli yıldız Kim ve Rus yıldız Sokolova için ciddi girişimler söz konusu. Bir aksilik olmazsa da Yağmur sözleşme yenileyecek gibi görünüyor.

Bir diğer duyumum da Brezilya Milli Takımı yıldızı hakkında. Kendisinin twitter hesabından yazdığı ileti üzerine Brezilya Milli Takımı’nın vazgeçilmez smaçörü Marianne Steinbrecher Türkiyede bir takımda oynacak. Ve Brezilya’dan gelen haberlere göre de bu takım Fenerbahçe olacak deniliyor.

Gelişmeleri heyecanla izleyeceğiz. Zira Fenerbahçe geçen senenin CEV Euroleague Şampiyonu bu sene kupaya alınmıyor. Bunun yanında sponsorunu da mali nedenlerle kaybettiğinden şube için şu an ışıklar kapalı gözüküyor. Mevcut kadrosunu koruması dahilinde bile tekrar Avrupa Şampiyonu olabilecek takımımız için tek dileğimiz devam kararırıdır.

Beklemeye devam… Gelişmeler yakında…

Serkan Çakmak

Oyuncuların Fotoğrafları Yazının Devamında…

MERYEM BOZ

GÖKÇEN DENKEL ZOP

ELİF ONUR

BERENIKA OKUNIEWSKA

NILAY OZDEMIR

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım