Fenerbahçe Kadın Voleybol 2014-2015

voleybolhaberler2015-istasy10net2014-2015 sezonu öncesi yeni bir yapılanma içerisine giren Fenerbahçe Kadın Voleybol Şubesi, gelecek planlamasını Türkiye’de şampiyonluk ve Avrupa’da başarı olarak yapıyor. Bu kapsamda bu sezon takımda çok büyük değişiklikler söz konusu.

Öncelikle belirtmek isteriz ki takımın baş antrenörü bu sene de İtalyan çalıştırıcı Marcello Abbondanza olacak. İtalyan teknik adam ile geçen sezon CEV Cup şampiyonluğunu yaşarken; hem lig, hem de Türkiye kupasında finalde Vakıfbank’a boyun eğmişti.

TAKIMDAN GİDENLER

Fenerbahçe resmi olarak açıklamadan 2 hafta önce burada not geçmiştik aslında. Sizlere Fenerbahçe Kadın Voleybolda 8 Yolcu diyerek bir anlamda sinyalleri vermiştik.

İlk ayrılık haberini Teşekkürler Nilay Özdemir haberi ile verdikten sonra diğerleri de sırası ile belli olmuştu.

9 senedir kulüpte yer alan kaptan Seda Tokatlıoğlu,  5 sezon takımda yer alan İpek Soroğlu, bu sezon başında gelen Derya Çayırgan ve Elif Onur Başaran ile de yollar resmi olarak ayrıldı.

Yabancı kontenjanında da değişikliğe giden Fenerbahçe; Aneta Havlickova, Fernanda Garay ve Alisha Glass ile de yollarını ayırmış oldu.

İşin özeti Fenerbahçe Kadın Voleybol Şubesi 2 pasör çaprazını birden, 1 libero, 2 pasör, 2 smaçör ve 1 orta oyuncusu ile yollarını ayırmış oldu. Gönderilen 8 oyuncudan kurulacak takımın da ligde ve avrupada zirveye oynayacak bir kadro olduğunu unutmamak gerekir.

TAKIMDA KALANLAR

Fenerbahçe iç transferde ise Eda Erdem Dündar ile 3 yıl, Yeong Kim ile 2 yıl ve Cristina Bauer ile 1 yıllık yeni sözleşme imzaladı. Elif Ağca Öner, Merve Dalbeler ve Gökçen Denkel’i kadroda tutma kararı alan Fenerbahçe’nin altyapıdan genç oyuncu da çıkartacağı gelen haberler arasında.

TAKIMA YENİ KATILANLAR

Bu sezon Kadın Voleybol için para harcamaktan pek çekinmeyen Fenerbahçe, bu anlamda transferlerini de arka arkaya yaptı. Şu ana kadar Fenerbahçe 3 yerli ve 4 yabancı oyuncu ile sözleşme imzalamış durumda. Buna göre gelenler şöyle;

Polen Uslupehlivan Fenerbahçe’de : VakıfBank forması giyen 24 yaşındaki milli oyuncu Polen Uslupehlivan, başarılı pasör çaprazı artık kadromuzda.

Meliha İsmailoğlu Fenerbahçe’de : İlbank’ın geç smaçörü Meliha İsmailoğlu artık Fenerbahçe’de.

Madelaynne Montaño Caicedo Fenerbahçe’de : Geçtiğimiz sezonu Galatasaray Daikin’de geçiren Kolombiyalı başarılı pasör çaprazı bu sezon Fenerbahçe başarısı için ter dökecek.

Kristin Richards Hildebrand Fenerbahçe’de : Amerikalı milli smaçör Kristin Richards Hildebrand’ı kadrosuna kattı.

Lucia Bosetti Fenerbahçe’de : Geçtiğimiz sezon İtalya’nın Rebecchi Nordmeccanica Piacenza takımında oynayan, İtalya milli takımı kadrosunda da yer alan 24 yaşındaki smaçörü kadrosuna katmış oldu.

Eleonora Lo Bianco Fenerbahçe’de : 3 sezondur Galatasaray Daikin’de oynayan, 35 yaşındaki tecrübeli pasör Fenerbahçe kadrosuna katılan bir başka yeni isim oldu.

Dicle Nur Babat Fenerbahçe’de : 15 Eylül 1992 doğumlu orta oyuncu artık bir Sarı Melek.

Bu oyuncular ile ilgili resim ve detaylara isimlerinin yer aldığı linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yeni bilgiler geldikçe konuyu güncelleyeceğiz. Şu an görünen o ki bu şube en azından 1 pasör çaprazı ve 1 libero daha alacak durumda.

Başarılar Fenerbahçe Kadın Voleybol…

Serkan Çakmak

Son güncelleme : 9 Haziran 2014

ETIKETLER: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım