Fenerbahçe Grundig 3-0 Galatasaray Yurtiçi Kargo

Son 2 sezonun şampiyonu Fenerbahçe Grundig, Türkiye Voleybol Ligi Playoff Serisi yarı final maçında rakibi Galatasaray Yurtiçi Kargo‘yu set vermeden 3-0 devirerek adını finale yazdırdı. Rakibini süpüren Fenerbahçe finalde daha önceden grupta karşılaştığı ve 3-1 yendiği Arkas Spor ile eşleşti.

Yarı final öncesi B grubunu namağlup lider tamamlayan Fenerbahçe Grundig, oynadığı maçların üçünü de kazanmış ve rakiplerine 3 maçta sadece 2 set vermişti. A grubundan 2.lik alarak gelen Galatasaray Yurtiçi Kargo’yu set vermeden deviren Fenerbahçe Grundig maçı 25-16, 25-23 ve 25-17‘lik setlerle yaklaşık 100 dakika süren mücadelenin ardından devirdi.

Çanakkale Anafartalar Spor Salonundaki maç sonrası Sports TV ekranlarına konuşan kaptan Aslan Ekşi “Güzel bir maç” olduğunu, taraftara çok “Teşekkür” ettiğini belirken; “Bu sezon playoff sistemi değişti. Bu yüzden çok riskli bir maçtı. Kazasız geçtik. Final biraz daha rahat, çift maç. Ama rakip Arkas Spor. Güçlüler ve bunu da avrupada gösterdiler. İnşallah yarın bu oyunumuzu devam ettirerek, taraftarın da desteği ile sahadan galip ayrılacağız” açıklamasında bulundu.

Fenerbahçe Grundig – Arkas Spor Türkiye Voleybol Ligi Playoff Serisi Final ilk maçı yarın saat 17:30’da Çanakkale Anafartalar Spor Salonunda oynanacak. Maç Fenerbahçe Tv ve Sports TV‘den naklen yayınlanacak.

Yolda olan iPad ve iPhone kullanan arkadaşlarımız sports tv resmi uygulamasını ücretsiz olarak appstoredan indirebilir ve maçı izleyebilirler.

Başarılar Fenerbahçe Grundig

Serkan Çakmak

Not : Röportajı dinleyerek aktardım.

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım