Fenerbahçe Grundig 3-0 Arkas Spor

Son 2 sezonun şampiyonu Fenerbahçe Grundig, Türkiye Voleybol Ligi Playoff Serisi final ilk maçında bugün karşılaştığı İzmir temcilsi Arkas Spor’u set vermeden 3-0 devirerek avantajlı duruma geçti. Rakibini süpüren Fenerbahçe daha önceden grupta karşılaşmış ve 3-1 maçı kazanmıştı.

Final öncesi B grubunu namağlup lider tamamlayan, yarı final maçında Galatasaray Yurtiçi Kargo’yu süpürüp, 3-0 ile geçen Fenerbahçe Grundig final serisi ilk maçını 3-0 kazanmasını bildi.

İlk setin sonuna 5 sayı ile önde giren Fenerbahçe, Arkas Spor’lu Bravo’nun arka arkaya kazandığı servis sayıları ile bir anda rakibini oyuna ortak edince set uzadı ve sonunda 26-28 ile rakibini geçip, ilk seti kazanmasını bildi.

İkinci sete hızlı başlayan ve daha iyi bir oyun ortaya koyan Fenerbahçe Grundig ilk setteki 3 blok sayısını bu sette 5’e taşıyınca ve arka arkaya iyi servisler atınca setin sonunda 17-25’lik bir skor ortaya çıktı ve maçı 2-0’a getirdi.

Üçüncü set de tıpkı bir önceki set gibi bir oyun oynanınca, izleyenler dejavu dedi, skor yaklaşık tekererrür etti ve Fenerbahçe Grundig 3. seti 20-25 alarak maçı 3-0’a getirdi.

Maç sonrası Sports TV mikrofonlarına konuşan Arjantin’li teknik adam Daniel Castellani “İlk sette biraz zorlandık ama ikinci ve üçüncü setteki iyi oyunla maçı kazanmasını bildik. Finalin ikinci maçında sinirlerimize hakim olup, oyuna konsantre olabilirsek maçı ve doğal olarak şampiyonluğu kazanacağız” şeklinde açıklamada bulundu.

Fenerbahçe Grundig Türkiye Voleybol Ligi Playoff Serisi 5 maçı geride kalırken rakiplerine sadece 2 set verdiğini tekrar hatırlatalım.

Fenerbahçe Grundig – Arkas Spor Türkiye Voleybol Ligi Playoff Serisi Final ikinci maçı 23-Nisan-2012’de saat 19:00′da Çanakkale Anafartalar Spor Salonunda oynanacak. Maç Fenerbahçe Tv ve Sports TV‘den naklen yayınlanacak.

Maçı Fenerbahçe Grundig kazandığı takdirde 2011-2012 Sezonu Türkiye Voleybol Ligi Şampiyonu olacak. Maçı her hangi bir skorla Arkas Spor kazanırsa, şampiyonu belirlemek amacı ile “Altın Set” oynanacak.

Yolda olan iPad ve iPhone kullanan arkadaşlarımız sports tv resmi uygulamasını ücretsiz olarak appstoredan indirebilir ve maçı izleyebilirler.

Başarılar Fenerbahçe Grundig

Serkan Çakmak

Not : Röportajı dinleyerek aktardım.

http://www.kortuttugunuspor.com/fenerbahce-2/fenerbahce-grundig-final-serisinde-1-0-onde/

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım