Fenerbahçe Erkek Voleybol 2014-2015 Sezonu

Geçtiğimiz sezonu CEV Challenge Cup Şampiyonluğu ile geçen, lig ve Türkiye kupasını finalde kaybeden Fenerbahçe Grundig yeni sezon çalışmalarına başladı. Özellikle lig final serisinde masa başı oyunları sonrası erkek voleybol şubesi için küçülme kararı alan Fenerbahçe Grundig için sezon şekillenmeye başladı. Öncelikli olarak bundan sonra Fenerbahçe Grundig demeyeceğiz. Zira takım adından sponsor ayrıldı ve kadın voleybol takımına geçti.

fenerbahcegrundig2015-istasy10net

Öncelikle belirtelim ki Daniel Castellani ile yola devam edilecek. Giden ve kalanlar ise şöyle :

TAKIMDAN GİDENLER

2010 yılından beridir takımda yer alan uçan Kübalı smaçör Leonel Marshal, gelecek sezon İstanbul Büyükşehir Belediye forması giyecek.

Takımdaki 2. ayrılık haberi bu sefer yerli bir isim ile geldi. 1985 doğumlu orta oyuncu İbrahim Ersin Başaran gelecek sezon Maliye Milli Piyango forması giyecek.

Tam net olmasa da önümüzdeki sezon takımda Brezilyalı smaçör Felipe Luiz Fonteles, Brezilyalı pasör çaprazı Thiago Soares Alves‘in yer alması beklenmiyor.

“Takımda çok fazla şans bulamayan ve kenarda çok unutulan Turgay Doğan‘ın durumu ise henüz net değil” diye en son 11 Temmuz 2014 güncellemesinde not geçmiştik. Ve resmi olarak haber geldi. Fenerbahçe Grundig ile smaçör oyuncu Turgay Doğan’nın yolları ayrıldı.Erkekler CEV Challenge Kupası şampiyonluğunu yaşayan oyuncu kulübü ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdı.

TAKIMDA KALANLAR

2005 yılından beridir takımda yer alan kaptan Arslan Ekşi ile 2 yıllık yeni sözleşme imzalandı. İç transferde hız kesmeyen Fenerbahçe Erkek Voleybol Şubesi ayrıca 2008 yılından beridir libero olarak kadroda yer alan Ramazan Serkan Kılıç ve 2010 yılından beridir kulüpte yer alan orta oyuncu Kemal Kayhan ile sözleşmeleri yeniledi.

35 yaşındaki dünyaca ünlü pasör çaprazı İvan Miljkovic‘in de sözleşmesinin bir sene daha uzatıldığı ve takımdaki yabancı kontenjanının tamamlandığı açıklanan haberler arasında.

Son açıklamaya göre de geçen sene Arkas Spor’dan transfer edilen 1988 doğumlu orta oyuncu Emin Gök önümüzdeki sezon da Fenerbahçe’nin başarısı için ter dökecek.

Bunların dışında Cem Köy, Ceyhun Tendar, Burak Hazırol, Kaan Fırıncıpülu, Uğur Güneş ve Metin Toy’un da takımda kalacağı düşünülüyor.

TAKIMA YENİ KATILANLAR

Bu sezon için şu ana kadar resmileşen transferler şöyle

Milos Nikic Fenerbahçe Grundig’te : 1986 Sırbistan doğumlu smaçör

Wout Wijsmans Fenerbahçe Grundig’te : 1977 Belçika doğumlu smaçör

Marcus Böhme Fenerbahçe Grundig’te : 1985 Almanya doğumlu orta oyuncu

Gelişmeler oldukça yazıyı güncelleyeceğiz.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım