Zaman Değişir, Mekan Değişir, Sonuç Bakidir

Bir zamanlar heyecan verirdi derby maçlar. Sonucunu kestirmek zordu. Kimin favori olduğu önemli değildi. Çıkardı 2 takım, 90 dakika kıran kırana top oynardı. 11 sene önce bir maç sonrası her şey değişiverdi. Fenerbahçe Galatasaray derbylerinde sonuç önceden yazılmaya başlamıştı. Artık Galatasaraylılar bile inanmıyordu takımlarının galip geleceğine. Nitekim geçtiğimiz cuma Galatasaray yeni stadı Türk Telekom Arena’da ilk derby maçında yine aynı hüsranı yaşadı. Hemde bu maç kendini tarihin sayfalarına stadın ilk mağlubiyeti olarak yazdırdı.

Hani maç 75 dakika oynansa Galatasaray alacaktı maçı. Sahada sakin sakin oynayan, inatla top çeviren bir Fenerbahçe vardı. Maç berabereyken de, 1-0 gerideyken de ve hatta 2-1 öne geçtiğimiz anda da Fenerbahçe sakin ve ısrarlı bir şekilde topu çevirdi sahada. Şuursuzca yüklenmedi Galatasaray kalesine. Ne rakip oyuncuların tahrikine kapıldı, ne atılan ayak dibinde patlayan maytaplara aldırdı ne de koskoca rakı şişesine boyun eydi Fenerbahçe. Geldi TT Arenaya, mekan da farketmez bizim için dedi Alex, aldı götürdü maçı.

Şimdi kalkıp da hakeme suç bulan Galatasaraylılar iptal edilen 2 gollerini defalarca izlesin. Elle nasıl topu oynamış Neill bir baksın. Hepsini geçsin, 2 tane 2 metrelik adamın arasında 1.60 lık Alex’e kafa golünü nasıl attırmış bir izlesin. Sonra bakarız.

Stad yaparak medeniyetten bahsedenler de, o stada yakışacak medeni taraftar bulsun önce. Sonra burada ne maçlar oynanır elbet. Zaman değişti, mekan değişti, hocası hacısı değişti ama bir şey baki kaldı : Fenerbahçe yine Galatasaray’a… pompaladı. 🙂

Serkan çakmak – remphin

21-03-2011

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım