Zafer İnananlarındır – Fenerbahçe

Fenerbahçe 6-1 Gençlerbirliği… Bu sadece büyük bir zafer değil, yedi uyuyanlar misali tüm sezonu ite kaka geçen Fenerbahçe’nin dirilmesiydi. Maç öncesi istatistikleri Fenerbahçe – Gençlerbirliği Maç Öncesi Son Detaylar yazımda vermiştim.

Kadıköyde Fenerbahçe’nin bambaşka oynadığını, evinde 36 maçtır kaybetmediğini yazmıştım. Tahmini kadromu net yazmıştım ki ne eksik ne fazlaydı. Beklediğim gibi bir kadroyla çıkmıştı sahaya Fenerbahçe. Gol ayaklarını sıralarken ne kadar tehlike olduğumuzu göstermiştim. Üzmedi beni Fenerbahçe.

Bir maçtan ötesi dedim. Keza biz kazanıp, kaybetmesine değil; sahada mücadele etmemesine, iyi oynamamasına kızıyorduk. Geçen sezon gördüğümüz o yardımlaşmanın, ayağa pas yapamamanın, pozisyon yaratamamanın eksikliğinden dem vuruyorduk. Bu sene sanırım ilk defa stressiz, keyifli bir maç izletti bize Fenerbahçe. Koştu, mücadele etti, rakibine pozisyon vermedi.

Kaptırdığı topun peşinden gitti, alan daralttı, ayağa oynadı. En önemlisi kimse başını eğmedi, top istedi. Yaklaşık 10 maçtır eleştirdiğim Baroni bile “topu bana verin” deyip hızlı hücumlara katıldı. Mehmet Topuz uzun bir aradan sonra içeri gömülmek, orta sahaya gelmek yerine; sağ kanadı Gökhan Gönül’le koridora çevirdi. Dikkat edersek zaten geçen sene sağ kanatta Mehmet-Gökhan uyumu sayesinde goller geliyordu.

Fenerbahçe

Alex kendinden emin, sakin ve ayağa oynadı. Hatta koştu, sinsi bir şekilde pozisyonları takip ederek hem attı hem attırdı. Emre hem ileri hem geri koşarak orta sahada ben varım dedi resmen. Hakkında çıkan “gidecek” haberlerine inat “ben buradayım beyler” dedi.

Stoch, Sow… İnanılmaz adam eksiltmeleri dışında çok şık goller attılar. Stoch’un iki golü mükemmel ötesiyken; Sow’un bir forvet vuruşuyla attığı gol ve Dia’nın golünde stoperleri peşine takarak golü hazırlaması aslında özlediğimiz, beklediğimiz şeylerdi.

Serdar, Yobo ve Ziegler neredeyse hatasız oynarken; Volkan’ın yediği golde zaten yapacak birşeyinin olmadığı aşikardı. Zira bir penaltı pozisyonuydu.

Yine Fenerbahçe – Gençlerbirliği Maç Öncesi Son Detaylar yazımda hakem ile ilgili verdiğim istatistikler bizi yanılmadı. Özkalfa yönetiminde ev sahibi takımlar daha avantajlı görülüyordu.

Fenerbahçe bu hafta sahasında Gençlerbirliği’ni 6-1 yenerek Kadıköydeki yenilmezlik serisini 37. maça taşıdı.

Aslında yazacak çok bir şey yok. Ne yazsak az kalır bu maça. Siz en iyisi aşağıdaki özeti izleyin ve bir sigara yakın.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım