Sivasspor 0-0 Fenerbahçe

TFF Süperlig 3. hafta maçında Sivas’ta Sivasspor ile karşılaşan Fenerbahçe; kötü futbol ve deplasman fobisini sürdürünce 3. haftada 4. puanını yitirdi. Golsüz biten maçta ön plana çıkan isimler Alex de Souza, Aykut Kocaman ve Selçuk Şahin oldu.

Bu hafta damaç yazısı yazmamakla beraber, sosyal ağlarda yazdığım parçaları bir araya getirerek yazıya son veriyorum.

MAÇ ÖNCESİ

Sivasspor 0-0 Fenerbahçe Maç Öncesi : Mert, Gökhan Gönül, Yobo, Egemen, Hasan, Mehmet Topuz, Mehmet Topal, Selçuk, Kuyt, Alex, Sow bu Fenerbahçe 11’i. Kaçıncı maçtır söylüyorum bilmiyorum ama yine sol kanat yok. Ne Stoch, ne Caner 11’de yok. Muhtemelen Sow sol kanat oynayacak gibi. Selçuk – Mehmet Topal orta saha ikilisine ise sabır çekeceğiz. Oysa Selçuk son maç sonrası dinlendirilebilir ve yerine Baroni oynayabilirdi. Sanırım Aykut; nasıl sıçıp, sıvanır onu gösterme niyetinde bize. Birşeylerin açıkça ters gittiği, takımın deneme tahtasına döndüğü bir gerçek. Sivasspor kontra çıkabilen, Erman ile orta sahada iyi basan bir takım. Forvette Enaramo ise çok tehlikeli ve ligi tanıyan bir isim. Aykut yine hatalarla dolu ve kendini ispat etme çabasına girdiği bir maça merhaba diyor. Zor deplasman.

DEVRE ARASI

Sivasspor 0-0 Fenerbahçe devre arası : Sahada her iki takımdan da futbol adına pozisyon göremedik. Hatalı pas rekorunun muhtemelen kırıldığı maçta, Fenerbahçe’de Gökhan ve Selçuk yokları oynuyor. Her ayaklarına top geldiğinde Fenerbahçe kalesine doğru atak oluyor. Maç öncesi dediğimin ötesinde bir durum yok. Sol kanatta beklediğim gibi Sow oynuyor. Daha doğrusu oynayamıyor. Sahadan Selçuk veya Sow alınıp, bir sol kanat oyuncusunun girmesi şart. Ancak bu futbol sabaha kadar gol getirmez. Ne Fenerbahçe adına, ne Sivasspor adına. Fenerbahçe eğer ki gol atmak istiyorsa kanatlara inmek zorunda.

MAÇ SONU

Sivasspor 0-0 Fenerbahçe Maç Sonucu : Ne dediysem, o. Maç başladı, pozisyon bile olmadan bitti. Karaktersizler sürüsü resmen. Selçuk, Gökhan, Semih… Formalarının ıslanmadığına eminim. Büyük mimar Aykut. Tebrikler. Gömün biraz daha takımı

Yazılanların tümünü www.facebook.com/remphin veya www.twitter.com/remphin hesaplarında herkes zaten görebilir.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım