Portekizliler De Yetmedi Fenere

Lige çok iddialı giren ama ilk yarı sonunda istediğini elde edemeyen Guti ve Queresmalı Kartal, takımdaki Portekizli potansiyelini arttırdıktan sonra ardı ardına patlattı bomba iddalarını. Zira Guti ve Queresma’nın yanına Fernandes, Sabrosa ve Almeida yı ekleyen Kartal artık yüksek uçuyordu. Hedef ligde 17de 17, avrupa Uefa kupasını kaldırmak.

Fenerbahçe - Beşiktaş

Fenerbahçe - Beşiktaş

Lakin bir bir dökülmeye başlamıştı kartal. Hele hele son 3 maçta bambaşka bir tesadüf vardı. Önce Ankaragücü, sonra D. Kiev ve en son Fenerbahçe… İçinden geçti resmen kartalın. Yani 3 Sarı – Lacivertli takım kartalı ezdi geçti.

Çok şükür ki bu hafta ligde başka bir sarı lacivertli takımla oynamıyorlar… Her neyse, biz mevzumuza dönelim.

Fenerbahçem… Ligin ikinci yarısına süprizle başladılar, kimlik değişerek geldiler adeta. İkinci yarı yorulan takım gitmiş, koşan, coşan, pres yapan ve gol atabilen bir takım olmuş. Öyleki bunu en net Trabzon maçında görmüştük. Bu haftada Beşiktaş maçında gördük.

Maça gelirsek… 2. sarıdan atılamayan Ekrem’in ayağından golü buldu beşiktaş. Bunu konuşan yokken herkes takılmış Ferrari meselesine. Kaldı ki Ferrari penaltıdan bir 10 dakika önce Luganoyu tuşa getirmemişmiydi? Son dakikalarda Gökhan Gönüle 2. sarıdan kırmızı kart bekleyenler, maçın başındaki Ekremin pozisyonunu anımsayabildi mi?

Bir de koşmayan, yürüyen ve artık oynamamalı, bizim Q7 miz, Sabrosamız içinden geçer Alex’in diyenler… 3 golü ağlayarak izleyebildiler mi?

Sabrosa demişken… Ben maçı izlerken 23. dakikaya kadar oyunda olduğunu bilmiyordum. Zira takım listeleri Ligtv de okunurken son hazırlıklarımı yapmak için tuvaletteydim. 2 takım kadrosunu da görememiştim. Sabrosa meğer varmış ama yokmuş. Verilen paraya değdi mi?

Büyük golcü Almeida… Tek büyük yanı zürafa misali boyu. Daha çok erken ilk 11 için. Fenerimin belalısı Bobo’dur. İlk 18e bile almadığınız için ne kadar teşekkür etsem azdır.

Velhasıl Fenerbahçe hakkıyla bir maç aldı. Kimse zart zurt konuşmayacak, kimse biz Fenere 5 atacağız demeyecek, kimse kendini Galacticos zannetmeyecek.

Pazar günü bir Fener geçti inönüden, pardon Fi yapı İnönüden. Geçti ama içinden geçti resmen…

Seneye be yaralı Kartalım… Fenerbahçem bir şampiyon olsun, seneye yeniden kapışırız nasılsa…

Serkan Çakmak – Remphin Renovatio

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım