Kayserispor – Fenerbahçe Maçı Sonrası

Öncelikle göt göt yazmayı bilen beşiktaş ve galatasaraylıların amk. Sırtlarını devlete dayadıklarından beridir rahatça at oynatıyorlar. Lakin bu gece biz kendi bacağımıza sıkarak, lige havlu attık Böylece itin, götün maskarası olmuş durumdayız. Kutlayın.

Bir bakalım… Maçı ancak yüksek kare okuttuğumuzda takımın, diğer takımlar kadar koşup bastığını görüyoruz. Zira sahada yürüyen 11 andaval, forma kirletmekten öte bir işte bulunmuyorlar. Pas vermek, topa koşmak, rakibe basmak, alan kapamak bir kenara dursun… Birbirleri ile iletişim kurmaktan aciz bu takımın ne gibi bir sorunu olduğunu araştıran bulunmuyor. Tek eksiğin 10 numara olduğu kanısına odaklanmış herkes.

Takımın sadece 10 numaraya değil; kale, sağ bek, sol bek, yedek stoper, kesici 1 orta saha, sol açık, 10 numara ve 1 forvetinin eksik olduğunu görmemek acizlikten öte bir şey değil. Hepsini geçtik, buna rağmen 2 senedir “hücuma dönük orta saha eksikliği” konusundan dem vurmamıza rağmen, transfer yapmamak; ara transferde beş para etmeyecek bir Karavaev kiralayıp, Mehmet Ekici’de saplanıp kalmak… İşte bunlar acizlik, beceriksizlik ve göz boyamaktan öte bir şey değil. Ne yapıldıysa, kendi kendimize yaptık.

Bu akşam sahada varlık gösteren, forma terleten, topa giden, bir birine pas veren ve şampiyonluk için oynayan 1 tane isim görmedim. Yenilen gollere bakarsanız anlayacaksınız. Alper ve Souza’nın kasıtlı topları nasıl dışarı attığını görürseniz, anlayacaksınız. 4. golde Volkan’ın kaleye giden toptan elini nasıl çektiğini farkettiyseniz, yine anlayacaksınız. Büyük bir sorun var. Büyük bir sıkıntı var. Büyük bir ihanet var.

Bu gece Fenerbahçe bu ağır mağlubiyet ile 3, hatta 4. olma şansını da tehlikeye atmıştır. Bu gece bazı oyuncular takımdan ayrılmak istediklerini bizlere göstermiştir. Bu gece bazı kararların takım üzerinde alınması zorunlu olmuştur.

Son sıradaki bir takımdan 4 yiyorsanız… Hele ki bu takım Süper Lig’de bu sezon 18 golü olan bu takım, bu gollerin 7′sini size atmışsa… Afedersiniz ama yönetim olarak mı istifa edersiniz yoksa takımın ağa babalarını kadro dışına mı itersiniz bilmem.

Zira kimsede sabır kalmamıştır. Kimse de zaten şampiyonluk umudu doğamamıştır. Yayında ve yapımda emeği geçen herkesin ta AMK:

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım