Fenerbahçe’den 3 Gol ve 3 Puan

Geçen sene Aziz Başkan bizim şike parasını fazla fazla yatırmış olacak ki herkese; kaldığımız yerden devam ediyoruz. Dün gördük ki bunca eksiğe rağmen, yıldızı satmamıza ve sakatlara rağmen, mevcut sistem ile iyi şeyler yapıyoruz. Köpekler havlasın “Fenerbahçe düşecek hahahah” diye, hırsızlar avrupaya gitsin bakalım bu sene. Acele yok sap döner keser döner….

Kadrosunun yarısı sakat, yıldızlarını kaybeden ve yönetim olarak da sıkıntı günler yaşayan kulübümüz; Spor Toto SüperLig 2. Hafta açılış maçında deplasmanda Gaziantep gibi iyi bir rakibi 3-1 gibi net bir skorla yenerek 2’de 2 yaptı.

Maça iyi başlasa da 15. dakikadan sonra ilk yarı boyunca sahada yürüyen bir Fenerbahçe ve hakemin her pozisyonda lehine daha çok düdük çaldığı bir Gaziantep…

Maç boyunca hakemin kartları şuursuzca Fenerbahçe’li futbolculara çıkarması, yok yere Semih ve Alex’e sarı kart vermesi; Fenerbahçe’nin ilk yarıda net penaltısını çalamaması (ki kural kitabında bu pozisyon çok net yazılmıştır) hakemin bana göre 10 üzerinden 3-4 puan almasını sağlayacaktır. Ancak federasyonun emirlerini harfi harfine uyguladığından, haftanın hakemi de seçilirse şaşırmayacağım. Ne de olsa burası Türkiye!

Bu maçta Fenerbahçe Mehmet Topuz’u kaybetmiştir. Henüz 6. dakikada rakibin sert müdahalesiyle yere yığılan oyuncumuz, tedavi sonrası oyuna devam etse de 33. dakikada yerini Uğur Boral’a bırakmak zorunda kalmıştır. Nitekim yerine giren Uğur Boral da maçı tamamlayamayarak 80. dakikada yerine yeni transfer Sezer girmiştir.

Maçın 28. dakikasında yoktan bir pozisyonla kazandığı serbest vuruşu gole çeviren Gaziantep, golden sonra oyunun hakimiyetini Fenerbahçe’ye bırakınca ve gol sonrası Fenerbahçe’li oyuncular kendilerine gelince,  ilk yarıda oyuna giren ve girer girmez topla buluşan Uğur Boral’ın asistinde golü 34 te Kaptan Alex De Souza ile beraberliği sağlamıştır.

İkinci yarının 50. dakikasında Gaziantep daha fazla hucüma dönük iki oyuncuyu oyuna almasına rağmen, bunca eksiğine rağmen bile oyundan kopmayan ve geçen sezonun 2. yarısındaki futbolunu sürdüren Fenerbahçe karşısında tel tel dökülünce; Fenerbahçe’nin de iyi oyun ve paslarla gole doğru gidince maç 3-1 bitmiştir.

Dünkü maçta bana göre Fenerbahçe’nin en iyileri başta Alex, Ziegler, Volkan ve Uğur Boral olmuştur. En kötüsü ise Semih, yanlış yerde oynayan Yobo, kanatta başarısız Bekir ve ne zaman gidecek lan bu adam dediğimiz Bilica’dır.

Yeni transferleri yine değerlendirmeyeceğim. 5 maç kriterimi saklı tutuyorum.

Ek nok : Bu maça Fenerbahçe taraftarının “Arma namusumuz, forma kefenimiz, alnımızın teri bizim şerefimiz” pankartı stada güvenlik görevlilerince alınmadı. Terbiyesizler.

Her ne olursa olsun, böylesine bir dönemde bu maçı kazanmak da çok önemlidir. 6 eksik, bir çok giden, zor zamanlar ve sezona 2’de 2 ile başlamak. Hala bazı köpekler havlarken, biz kendi yolumuza bakmaya devam edeceğiz. Salı günü kaldırıma tribün kurmaya…

Haydi çocuklar. Başaracağız.

Serkan Çakmak

İstatistikler ve fotoğraflar ntvspor.net’ten alınmıştır.

İstatistikler ntvspor.net’ten alınmıştır.

GAZİANTEPSPOR: 1 – FENERBAHÇE: 3

Stat: Kamil Ocak
Hakemler: Bülent Yıldırım, Cem Satman, Muhittin Gürses
Gaziantepspor: Karcemarskas, Emre Güngör, Ivan, Wagner (Dk. 50 Bekir Ozan), Dany Nonkeu, Serdar Kurtuluş, Gilles Binya, Olcan (Dk. 50 Sosa), Orhan (Dk. 72 Alper), Popov, Cenk Tosun
Fenerbahçe: Volkan, Ziegler, Bekir, Yobo, Baroni, Mehmet Topuz (Dk. 34 Uğur Boral (Dk. 81 Sezer Öztürk), Bilica, Selçuk, Caner, Alex, Semih (Dk. 57 Bienvenu)
Goller: Dk. 28 Olcan (Gaziantepspor), Dk. 34 ve Dk. 53 Alex, Dk. 80 Bienvenu (Fenerbahçe)
Sarı Kartlar: Dk. 69 Dany Nounkeu, Dk. 75 Serdar Kurtuluş (Gaziantepspor), Dk. 25 Alex, Dk. 32 Semih, Dk. 52 Uğur Boral, Dk. 82 Sezer Öztürk (Fenerbahçe)

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım