Fenerbahçe – Adanaspor Maçı Sonrası

İlk yarıda verilmeyen penaltıyı ve hakemin çıkartmaya korktuğu onca sarı kartı bir kenara koyarsak…

Bu akşam sahaya çıkan Fenerbahçe’nin maç kazanması mucize olurdu. Zira bu rakibin oyunu yüzünden değil; bizim kadro mühendisliği hatamız ve takım oyunu oynayamamızdan dolayı. Rakip ilk yarıda kaleye 2 defa geliyor ve 2 kere gol oluyor. Kötü yanı 2 golün asistini de biz yapıyoruz.

Hadi bunu da geçelim… Takımdan gönderilmesi istenilen Fernandao, Atıf’tan medet umarak ilk 11′de sahaya sürmek… Bir de yanına koşmaktan aciz Ozan’ı monte etmek… Kabul edelim, iyi kurtardık kendimizi. Rvp, Sow, Alper, Volkan gibi dikine oynayabilecek isimlerin olmadığı bir kadroda bir de 10 numarası olmayan Fenerbahçe’nin sahaya sadece yürüyen ayakları sürmesi en büyük hataydı. Ne tekim gördük ki 70’e kadar; Karavaev, Salih ve Rvp gibi isimler aynı anda sahada olana kadar hücumda üretemedi Fenerbahçe. Ki Salih hala bu takımın oyuncusu değil…

70’ten sonra Rvp ile top yapmaya başlayan, dikine çıkan Fenerbahçe karşısında bu sefer Itanje’nin performansı çıkınca, son dakikalara bakınca 2 puan kaçtı.

Benim nacizane tavsiyem Ozan’ı yedek kulübesine çivilemek, Atıf’ı ise tesislere dahi almamaktan yana. Bu takımda illa şans verilmesi gereken isim aranıyorsa Stoch var. 10 numara alınamayacaksa Rvp var. Kanatta çokça oynamış Alper var. Ama orta saha asla Ozan – Atif gibi isimlerden oluşamaz. Yarıştan kopuyoruz, daha kötü yerlere gitmeyelim.

Bu maçı biz elimizle teslim ettik. Bu kadar net.

 

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım