Fenerbahçe 3-0 Gaziantepspor

TFF Süper Lig 2. hafta mücadelesinde evinde ve cezalı maçta Fenerbahçe; çok iyi bir futbol ortaya koyamasa da maçı 3-0 kazandı. Orta sahanın kayıp olduğu mücadelede goller Mehmet Topal, Dirk Kuyt ve Moussa Sow’dan geldi. Fenerbahçe bir sezona daha sahasında cezalı olarak lige merhaba dedi.

Maçtan önce yaşanan Alex krizi maçın önüne fazlası ile geçerken, maç içinde başkan Aziz Yıldırım’ın anons ile tribünlere müdahale etmesi tartışmalara yol açtı. Krizin ardı arkasının kesilmediği Fenerbahçe’de alınan 3-0’lık galibiyet bir nebze herkesin yüreğine su serpmiş olabilir. Ancak sahadaki oyun ve durum pek de iç açıcı durmuyor. Yine facebook ve twitter üzerinden yazdığım maç önü, devre arası ve maç sonu yorumlarını toplayarak yazıyı bitiriyorum.

MAÇ ÖNCESİ

Fenerbahçe – Gaziantep maç önü : Mert, Gökhan, Yobo, Egemen, Hasan Ali, M. Topuz, Selçuk, Mehmet Topal, Krasic, Kuyt, Sow 11’i ile sahada olacağız. Volkan sakat ve Aykut Kocaman egolarının esiri olarak Alex’i kadro dışı bıraktı. Bugün kime sorarsanız sorun bu hatadır. Son maçı olur umarım Aykut’un ama 2 senedir gitsin dediğim halde hala takım başında. Bu yetmezmiş gibi maç cezalı, kadınlara açık sadece. Psikolojik olarak takım çöküşte ve sahada herkesin güvendiği kaptan ise kadroda yok. 11 belli ama dizilim biraz sıkıntılı. göbekte selçuk ve mehmet topal izlenecek o garanti. solda yine Sow mu oynayacak? Alex’in rolü kime verildi? Krasic mi, Mehmet Topuz mu? İlginç bir maç daha. Kadro üzerinde yoy oynamaktan vazgeçmiyor Aykut. Caner ve Stoch yine kenarda. Derdi kulüpten kovulmaksa, az kaldı sabretsin.

DEVRE ARASI

Fenerbahçe 1-0 Gaziantep ilk yarı sonucu : Krasic sol kanatta, Sow ileride, Kuyt arkasında oynadı. Orta saha neredeyse yoktu maçtı. Mehmet Topal – Selçuk ikilisi fazlasıyla savunmaya yaklaştığından G. Antep ataklarında hızla kale önüne geldi. Açıkçası Mert’in çok şanslı olduğunu söylemek lazım. Hasan Ali’nin de çok hata yaptığını tekrarlayalım. Attığımız gol verilmese, kimse itiraz edemezmiş. Zira top Mehmet’in eline çarparak önüne iniyor. Bunun haricinde etkili değiliz son vuruşlarda. Orta sahada M.Topal ve Selçuk ileriye yaklaşmazsa çok zor bir ikinci yarı bizi bekler. Sahada ayrıca Alex gibi bir oyun kurucu eksikliği de göze çarpıyor. Selçuk – Topal ikilisinden biri çıkar; M. Topuz göbeğe gelir, sol kanada Stoch veya Caner alınırsa ve Krasic doğru yere yani sağ kanada giderse biraz daha değişir işler. Yoksa şansa atılan bu gole sevinmeye devam ederiz.

MAÇ SONU

Fenerbahçe 3-0 Gaziantep maç sonucu : Maçın geneline bakarsak skor bizi yanıltacaktır. Savruk bir futbolla 3-0 gibi bir skor şanstır. G. Antep iyi ataklar yaptı. Devre arası dediğim gibi “Mert” çok şanslıydı. Bir kere daha oturup, düşünmek şarttır. Orta saha hızlı geçiliyor ve tüm ataklar sol kanattan geliyor. Bu kadar atağı Spartak bulursa yeriz. Kuyt 6. resmi maçında 6. golünü attı. Fırsatçı biradam. En karlı transfer denebilir. Bir diğer mesele de Aziz Yıldırım’ın maç esnasında anons yaparak taraftara ayar vermeye çalışmasıydı. Kesinlikle tasvip etmiyor, yargılıyorum. Konuşmayan, sormayan ve hatta “müşteri” statüsünde taraftar aranmakta. Bu taraftarı yavaş yavaş kaybediyorlar. Bu çok net. Daha da karışacağız zamanlar geliyor.

Yazılanların tümünü www.facebook.com/remphin veya www.twitter.com/remphin hesaplarında herkes zaten görebilir.

Serkan Çakmak

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım… Haydi bakalım