Fenerbahçe 2-0 Eskişehirspor

2015-2016 Türkiye Süper Ligi nihayet başladı. Sezonun ilk maçında sahasında Eskişehirspor’u ağırlayan Fenerbahçe maçı Sow ve Fernandao’nun golleri ile geçmeyi başardı.

Sakat Gökhan Gönül ve cezalı Caner Erkin’in kadroda yer almadığı maçta Simon Kjaer ve Mehmet Topal da yedekler arasındaydı. Hazır olmadığı düşünülen Van Persie bir diğer yedek isimdi.

Öncelikle bu maçta Raul Meireles ve Diego Ribas’ın sahanın en iyileri olduğunu söylemek lazım. Gerek Tv-Spor yorumcuları ve gerekse sosyal medyada taraftarımızla benim farklı maç izlediğimiz gibi bir kanaatin oluştuğunu söylemem lazım. Zira herkes Fenerbahçe’nin ezdiği, astığı, kestiğini söylemenin de ötesinde muhteşem bir futbol oynadığından bahsediyor. Kusura bakılmasın ama ben öyle düşünmüyorum.

Fenerbahçe’nin golleri 45+1 ve 45+3’te geldi. Bu dakikalara kadar ise Fenerbahçe ağırdan top çevirme dışında ceza sahasına giremedi. Keza kontra atak ile nadiren gelen Eskişehir hücum hattında da 35lik Gekas yerine daha seri bir isim olsa ilk yarıdaki skor rakip lehine 2-0 olabilirdi.

Nani, De Souza gibi isimlerin kadraja pek girmediği… Fernandao’nun yine sahada yürüdüğü… Alves ve Ba’nın gelen her topu şişirdiği maçta özellikle sağ kanatta Şener – Nani ikilisinin işlemediği de aşikardı. Meireles ve Diego’nun yedikleri 10larca tekmeye rağmen ortaya koydukları iyi futbol maçı ilk yarıda kotaran noktalardı.

İkinci yarıda neredeyse yarım saat 10 kişilik rakibe karşı oyanayan ancak pozisyona yine giremeyen Fenerbahçe’nin ben ahım şahım bir futbolunu malesef yine göremedim. 3. resmi maçına çıkan takımın 4-4-2 ile en azından bu isimlerle başarılı olabileceğini de düşünmüyorum. Sow ve Fernandao’nun yan yana olmayacağı, Souza’nın ağır kaldığı ve Nani’nin yine kolay yere düşüp, fizik olarak zayıf kalması sıkıntıların başlıca nedenleri.

Dediğim gibi farklı maçları izlemiş olacağımızdan ben oynanan futboldan memnun değilim ve bu futbolun Avrupa Ligi eleme maçı olan Atromitos deplasmanında sıkıntı yaratabileceği görüşündeyim.

Fenerbahçe hazır değil ve henüz keyif vermiyor.

Serkan Çakmak

Fenerbahçe Eses istasy10net

Stat: Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu

Hakemler: Fırat Aydınus, Aleks Taşçıoğlu, Arkın Akgöl
Fenerbahçe: Volkan Demirel, Şener Özbayraklı, Alves, Ba, Hasan Ali Kaldırım, Meireles (Dk. 62 Mehmet Topal), De Souza, Nani, Diego (Dk. 74 Alper Potuk, Sow, Fernandao (Dk. 63 Van Persie)
Eskişehirspor: Ali Şaşal Vural, Toko, Birol Parlak, Sezgin Coşkun, Anıl Karaer, Lawal, Causic, Alpaslan Öztürk (Dk. 46 Defederico), Onur Bayramoğlu (Dk. 46 Kaan Kanak), Ben Khalifa, Gekas (Dk. 66 Emre Güral)
Goller: 45+1 Sow, 45+4 Fernandao (Fenerbahçe)
Kırmızı kart: Dk. 58 Causic (Eskişehirspor)
Sarı kartlar: Dk. 25 Toko, Dk. 30 Birol Parlak (Eskişehirspor), Dk. 82 De Souza (Fenerbahçe)

Editör Serkan Çakmak

Fenerbahçe, Teknoloji, Müzik ve Dizi üzerine yazmayı severim. Her fotoğrafı değil, anlamı olanları seçip, sizlerle paylaşırım. Siyaset üzerine pek yazmıyorum, sonra alınıyor zeka küpürleri. Korsan Basınım... Haydi bakalım